Росія зловживає антитерористичним законодавством — Рада Європи

Росія зловживає антитерористичним законодавством — Рада Європи

Укрінформ
У Раді Європи вважають, що влада Росії зловживає застосуванням законодавства у боротьбі з тероризмом, що обмежує свободу ЗМІ та свободу висловлювань.

Про це йдеться у листі комісара РЄ з прав людини Дуні Міятович до уповноваженої з прав людини РФ Тетяни Москалькової, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Страсбурзі.

«Зловживання антитерористичним законодавством обмежує право на висвітлення подій і на критику державних органів, а також чинить перепони реалізації права на свободу слова і свободу ЗМІ», - наголосили у Раді Європи.

Зазначене питання порушене комісаром РЄ з прав людини у зв'язку із кримінальним розслідуванням, що триває у Росії відносно незалежної журналістки Світлани Прокопьєвої, яку обвинувачують у «виправданні тероризму».

Кримінальна справа була порушена у зв'язку із коментарями Прокопьєвої - 8 листопада 2018 року вона критикувала органи державної влади РФ і розмірковувала про причини, які спонукали підлітка застосувати вибуховий пристрій у будівлі ФСБ в Архангельській області у жовтні минулого року. У результаті, сам підліток загинув, декілька співробітників служби було поранено.

Читайте також: Окупанти арештували одного з затриманих кримських татар, "шиють" тероризм

«Комісар підкреслює, що кримінальне переслідування відносно Прокопьєвої порушує не лише її особисте право на свободу висловлювання думок, але також здійснює широкий вплив на ЗМІ та інших журналістів в РФ, обмежуючи їх у вільному інформуванні громадськості з питань, які становлять публічний інтерес, а також стосуються права людей на отримання такої інформації», - переконані у Раді Європи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-