
Інститут нацпам’яті нагадує, що свято 8 березня не має відношення до СРСР
В Українському інституті національної пам’яті вважають, що сенс дати 8 березня як дня боротьби за права жінок важливіший за дискусії, чи лишати цей день вихідним.
05 березня 2021
В Українському інституті національної пам’яті вважають, що сенс дати 8 березня як дня боротьби за права жінок важливіший за дискусії, чи лишати цей день вихідним.
25 лютого 2021
Російському опозиціонеру Олексію Навальному присудили премію мужності Женевського форуму з прав людини і демократії.
Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова переконана в необхідності посилення міжнародних санкцій за порушення Росією прав людини в окупованому Криму.
24 лютого 2021
Порушення права на отримання інформації та послуг українською мовою є фактично порушенням прав людини.
Кабінет Міністрів затвердив державну соціальну програму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на 2021-2025 роки.
Росія продовжує переслідування та утиски кримських татар на окупованому півострові, обмежує свободу ЗМІ, запроваджує програму мілітаризації території та населення.
23 лютого 2021
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час міністерського заходу у рамках сегменту високого рівня Ради ООН з прав людини розповів про порушення прав людини на Кримському півострові, що тривають.
За сім років окупації кількість політв’язнів в Криму перевищила сотню осіб.
У Латвії викликають занепокоєння порушення прав людини в окупованому Криму, зокрема прав національних та етнічних меншин, а також мілітаризація Росією кримського півострова.
19 лютого 2021
Україна найближчим часом звернеться до Європейського Союзу з проханням застосувати новий санкційний механізм за порушення прав людини в окупованому Криму.
США запровадили візові санкції проти 43 осіб, які мають відношення до влади Білорусі, - за репресії проти учасників мирних протестів і журналістів.
18 лютого 2021
Переслідування працівників мас-медіа та правозахисних організацій у Білорусі є обурливим порушенням прав людини.
16 лютого 2021
Верховна Рада звернеться до міжнародних інституцій із закликом засудити тимчасову окупацію Криму та порушення прав людини.
12 лютого 2021
У Раді Європи вимагають від російської влади пояснення причин масових затримань і застосування насильства проти мирних демонстрантів на недавніх акціях протесту.
11 лютого 2021
Президент Польщі Анджей Дуда на засіданні Ради ООН з прав людини, що відбудеться у другій половині лютого, говоритиме про порушення прав людини в Росії та вимагатиме звільнення усіх затриманих під час акцій на підтримку Олексія Навального.
10 лютого 2021
Колумбія надасть захищений статус майже одному мільйону венесуельських мігрантів, які проживають там без документів.
08 лютого 2021
Сполучені Штати офіційно повертаються до Ради ООН з прав людини – після того, як вийшли з цього органу в 2018 році за рішенням адміністрації Дональда Трампа.
06 лютого 2021
Управління ООН з прав людини занепокоєне тим, що закриття мовлення низки телеканалів «негативно вплине на вираження свободи слова в Україні».
04 лютого 2021
Українська журналістка і режисерка-документалістка Таїсія Кутузова отримає премію від Французької Республіки "Свобода, рівність, братерство" за документальний фільм-розслідування "Закрий рота!" ("Shut the fck up!").
02 лютого 2021
Керівництво загального комітету з питань демократії, прав людини й гуманітарних питань Парламентської асамблеї ОБСЄ закликало Білорусь звільнити політичних в’язнів.
29 січня 2021
У 2020 році правозахисники зафіксували 101 випадок нападів і переслідувань громадських активістів в Україні.
28 січня 2021
Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ) зафіксував у 2020 році 138 випадків порушень права на здоров'я стосовно політв'язнів Криму, що перевищує цей показник за два попередні роки.
27 січня 2021
У Парламентській асамблеї Ради Європи піддали жорсткій критиці порушення російською владою прав людини, принципів верховенства права та своїх міжнародних зобов'язань.
26 січня 2021
Треба бути наївним, сподіваючись, що Російська Федерація може виконувати рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).
21 січня 2021
Рішення Європейського суду з прав людини про прийнятність для розгляду справи "Україна проти Росії" щодо порушення прав людини у Криму є знаковим у процесі притягнення РФ до відповідальності.
Україна закликає держави-учасниці ОБСЄ засудити політичні переслідування, які російська окупаційна адміністрація у Криму здійснює стосовно українців.
Європейський суд з прав людини визнав численні випадки порушення Росією Європейської конвенції з прав людини на території Грузії унаслідок збройної агресії у серпні 2008 року.
Постійна делегація Верховної Ради у Парламентській асамблеї Ради Європи ініціює проведення наступного тижня дебатів про порушення Росією прав людини в тимчасово окупованому Криму.
Європейський суд з прав людини задовольнив низку позовів, які стосуються численних порушень Європейської конвенції з прав людини з боку української влади під час революційних подій на Майдані у Києві та інших регіонах України.
15 січня 2021
Кримчанина Теймура Абдуллаєва, якому термін у ШІЗО російської колонії продовжили до 22 січня, утримують з порушенням міжнародно визнаних норм про захист прав людини.
14 січня 2021
Індустрійна платформа DOCU/ПРО Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA почала приймати заявки на Ukrainian Doc Preview.
11 січня 2021
Європейський суд з прав людини проведе слухання та оприлюднить рішення про прийнятність справи Україна проти Росії щодо Криму 14 січня.
08 січня 2021
У Парламентській асамблеї Ради Європи визначили трьох номінантів на отримання премії з прав людини імені Вацлава Гавела за 2020 рік.
29 грудня 2020
XVIII Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA розпочав продаж абонементів.
Уповноважена уряду ФРН з питань прав людини та гуманітарної допомоги при МЗС Бербель Кофлер висловила надзвичайну стурбованість судовими рішеннями проти опозиції в Китаї.
25 грудня 2020
Афганська захисниця прав жінок Фрешта Когістані була вбита 24 грудня в селі в провінції Капіса на північний схід від Кабула.
24 грудня 2020
Члени Конгресу США і парламентарії ряду європейських країн, зокрема України, звернулися з відкритим листом до Міжнародної федерації хокею на льоду (IIHF) з проханням позбавити Білорусь права проводити чемпіонат світу з хокею в 2021 році.
22 грудня 2020
Україна приєдналася до рішення Ради ЄС щодо запровадження глобального механізму санкцій ЄС за порушення прав людини.
В Україні створять перший інтернет-портал, на якому зберуть задокументовані факти про злочини на тимчасово окупованих територіях Криму та Донецької й Луганської областей.
21 грудня 2020
Уряд США оголосив про введення широких візових санкцій та інших обмежень проти чиновників Комуністичної партії Китаю (КПК), причетних до утисків прав та свобод людини на території КНР.
17 грудня 2020
Велика Британія вітає ухвалення оновленої резолюції Генасамблеї ООН щодо Криму, яка закликає Росію негайно припинити системні порушення прав людини на тимчасово окупованому півострові.
16 грудня 2020
Генеральна асамблея ООН ухвалила оновлену Резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна».
15 грудня 2020
Обмеження прав людини в Україні і світі, пов’язані з пандемією COVID-19, у 2021 році триватимуть.
11 грудня 2020
Українська журналістка та режисерка-документалістка Таїсія Кутузова стала лауреаткою цьогорічної премії за 2020 рік Національної консультативної комісії з прав людини Франції.
Україна сподівається, що Рада Європа займе активну позицію у справі підтримки мешканців тимчасово окупованих Росією територій, де фіксуються масові порушення прав людини.
10 грудня 2020
Згідно з результатами соціологічного опитування, близько 50% українців вважають, що їхні права порушувалися.
09 грудня 2020
Збереження та захист прав людини по всьому світу є і залишається стратегічною метою Європейського Союзу, що підтверджено рішенням Ради міністрів ЄС із закордонних справ від 7 грудня про запровадження Глобального режиму санкцій ЄС за порушення прав людини.
08 грудня 2020
Державний департамент США включив Росію до спеціального "списку спостереження" країн, які порушують релігійні свободи.
07 грудня 2020
Рада міністрів ЄС із закордонних справ, засідання якої відбувається в понеділок у режимі телеконференції, затвердили Глобальний режим санкцій ЄС за порушення прав людини.
05 грудня 2020
Глобальний режим санкцій ЄС за порушення прав людини – а саме таку назву матиме європейська версія американського «Акту Магнітського», не матиме прив’язки до конкретних імен або країн, але дозволить накладати санкції на осіб та установи, що причетні до серйозних порушень прав людини по всьому світу.
03 грудня 2020
Росія порушує в окупованому Криму Декларацію ООН про права корінних народів і не виконує як держава-окупант своїх зобов‘язань щодо захисту цивільного населення у контексті поширення пандемії.
26 листопада 2020
Європарламент ухвалив термінову резолюцію щодо продовження порушення прав людини в Білорусі та у зв’язку із вбивством Романа Бондаренка.
25 листопада 2020
Україна повинна, не чекаючи деокупації Криму, відреагувати на те, що Росія мілітаризує дітей в Криму, порушуючи тим самим відразу кілька статей Конвенції про права дитини.
24 листопада 2020
За підсумками моніторингу порушення прав людини в Криму за дев'ять місяців 2020 року Кримськотатарським ресурсним центром було зареєстровано 68 затримань, 70 допитів і 195 арештів.
19 листопада 2020
Третій комітет Генеральної асамблеї ООН визнав незаконними російські органи влади в АР Крим. Проєкт резолюції щодо прав людини в Криму підтримали 63 країни.
18 листопада 2020
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сподівається на ухвалення у грудні Генасамблеєю ООН посиленої резолюції щодо Криму, що змусить Російську Федерацію дотримуватися міжнародних зобов’язань.
Незаконно утримуваного у «ФКУ ИК-2 УФСИН по Респубике Башкортостан» кримського татарина Теймура Абдуллаєва з високою температурою безпідставно помістили в штрафний ізолятор.
17 листопада 2020
В окупованому Криму в Залізничному районному «суді» м.Сімферополя пройшло засідання за позовом колишнього фігуранта «справи Кашка» Казіма Аметова.
14 листопада 2020
Декларація прав людини та інші норми захисту прав людини в нових реаліях не працюють, і їх потрібно переосмислити відповідно до сучасних реалій.
13 листопада 2020
Україна закликала міжнародне співтовариство рішуче відреагувати на факти чергових протиправних дій країни-агресора в окупованому Криму.