Прем’єр: За два роки Україна залучила $75 мільярдів допомоги, цьогоріч очікується ще $37 мільярдів

Прем’єр: За два роки Україна залучила $75 мільярдів допомоги, цьогоріч очікується ще $37 мільярдів

Укрінформ
За два роки повномасштабної війни Україна залучила зовнішньої допомоги на $75 мільярдів, у 2024 році планується залучити не менше $37 мільярдів.

Про це на пресконференції сказав Премʼєр-міністр Денис Шмигаль, передає Укрінформ.

«Залучаємо кошти від наших партнерів, залучаємо кожну гривню, яка надходить від нашого бізнесу в наш бюджет. Загалом, за два попередні роки повномасштабної війни залучили понад 75 мільярдів доларів США зовнішньої допомоги. Фактично на потреби безпеки та оборони ми витрачаємо внутрішній ресурс, де-факто можна говорити, кожна гривня, яку платить наш бізнес, наші громадяни, йде на безпеку і оборону», - сказав Шмигаль.

За його словами, на решту напрямків Україна потребує і отримує допомогу партнерів.

«Порядку 37 мільярдів ми залучили у 2022 році, порядку 42 мільярдів, навіть більше, ми залучили у 2023 році. План на цей рік - 37 мільярдів щонайменше допомоги від наших партнерів», - сказав Шмигаль.

Як додав глава уряду, Україна розраховує на ще більшу допомогу, враховуючи угоди, які Президент підписав із сімома країнами.

Читайте також: Україна очікує $900 мільйонів від МВФ у другій половині березня - Шмигаль

«Ця робота продовжується, там є вже понад 18 мільярдів доларів допомоги для військової підтримки нашої держави. Всі ці угоди десятирічні і навіть більше», - сказав Шмигаль.

Як наголосив глава уряду, ключові донори прямої бюджетної підтримки України: ЄС, США, МВФ, Японія, Канада, Велика Британія, Світовий банк, країни Групи семи.

«З цілого світу ми маємо допомогу , від десятків країн», - сказав Шмигаль.

Як повідомляв Укрінформ, глобальними пріоритетами для України уряд визначив забезпечення Сил оборони, економічної стійкості та євроінтеграційні реформи.

Фото: НБУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-