
Близькі полковника Лапіна вмовили його відмовитися від голодування - адвокати
Близькі люди полковника Іллі Лапіна вмовили його відмовитися від голодування, але стан його здоров'я залишається критичним.
27 березня 2025
Близькі люди полковника Іллі Лапіна вмовили його відмовитися від голодування, але стан його здоров'я залишається критичним.
Печерський райсуд Києва залишив під вартою полковника Іллю Лапіна, який фігурує у кримінальному провадженні про оборону Харківської області, він оголосив голодування.
26 березня 2025
Пілоти роти ударних безпілотних авіаційних комплексів Sky riders 113-ї окремої бригади Сил територіальної оборони спільно з суміжними підрозділами відбили наступ російських військ в районі Вовчанська на Харківському напрямку.
Швеція має намір збільшити оборонні витрати до 3,5% ВВП до 2030 року, що є більшим і швидшим зростанням, ніж планувалося раніше.
Росія переводить свою економіку на воєнні рейки і є серйозною загрозою для НАТО. Якщо хтось наважиться напасти на Польщу чи іншу країну НАТО, то відповідь Альянсу буде «нищівною».
У центральній частині Житомира відкрили пам’ятний знак «Козацький хрест», присвячений борцям за волю України.
Іспанія, яка має найнижчі в НАТО витрати на оборону, до літа розробить і почне реалізовувати план посилення оборонного сектору.
На кордоні з Білоруссю ситуація за останній час не змінилася і не становить загрози для України.
Кожна зустріч «Коаліції охочих» має конкретні результати і виводить етап дискусій щодо посилення оборонних спроможностей України і майбутнього пакета безпекових гарантій на вищий рівень.
На фронті минулої доби, 25 березня, були зафіксовані 207 бойових зіткнень Сил оборони України з російськими загарбниками.
25 березня 2025
Протягом січня-лютого 2025 року з дежравного бюджету на сектор безпеки та оборони спрямовано 336,6 млрд грн.
Данія надасть 130 мільйонів євро державних гарантій для своїх компаній, які готові інвестувати в український оборонно-промисловий комплекс.
Більшість власників вітчизняних приватних оборонних компаній планують або вже перемістили виробництво за межі України.
24 березня 2025
Між Силами оборони України та російськими військами від початку доби відбулися 87 бойових зіткнень, на п'яти напрямках фронту бої ще тривають, найбільше загарбники атакували на Покровському.
В Японії розпочало роботу нове командування Сил самооборони (SDF) для кращої інтеграції наземної, морської та повітряної оборони.
Сили оборони України збили 57 російських безпілотників, ще 36 ворожих БПЛА локаційно втрачені.
22 березня 2025
Сили оборони України збили 100 російських безпілотників, ще 63 ворожі БПЛА локаційно втрачені.
На фронті минулої доби, 21 березня, було зафіксовано 142 бойові зіткнення Сил оборони України з російськими загарбниками.
Загальні бойові втрати російських військ на війні проти України з 24 лютого 2022 року по 22 березня 2025 року становлять близько 902 тисяч 010 осіб, зокрема 1210 осіб - за минулу добу.
Нідерланди мають намір збільшити чисельність армії - йдеться про її розширення до 200 тисяч осіб, з особливою увагою на збільшенні кількості резервістів.
21 березня 2025
У «Білій книзі» щодо майбутнього європейської оборони один з розділів присвячено Україні, яка вже стала вагомою складовою європейського безпекового простору.
Вірогідний майбутній канцлер Фрідріх Мерц назвав це першим великим кроком до нової європейської оборонної спільноти
Німецький Бундесрат підтримав зміни до Конституції, які дозволять збільшити витрати на три сфери, у тому числі розблоковує виділення Україні додаткових 3 млрд євро на військову допомогу.
НАТО планує звернутися до європейських союзників і Канади із закликом збільшити свої запаси озброєнь і військового обладнання приблизно на 30% у найближчі роки.
20 березня 2025
Глави держав та урядів ЄС доручили Раді ЄС та іншим законотворчим та виконавчим євроінституціям «у терміновому порядку» розпочати імплементацію рішень Спеціальної Європейської ради від 6 березня щодо зміцнення європейської оборони вже протягом наступних п’яти років.
Глави держав та урядів більшості країн ЄС, за винятком однієї європейської держави, підтвердили намір продовжувати економічну та військову підтримку для України, а також закликали національні уряди прискорити поставки в Україну боєприпасів та іншого військового обладнання.
В Осло розпочалася зустріч Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра Норвегії Йонаса Гара Стере.
Країни Балтії, які є східним флангом НАТО, гостро відчувають небезпеку з боку Росії та, відтак, витрачають на оборону більше, ніж багато інших європейських держав.
Австрія збільшить до 2031 року свої оборонні витрати до 2% ВВП і таким чином зробить свій внесок у європейську безпеку.
Європа має продовжувати потужно підтримувати Україну, в тому числі у військовому вимірі, навіть після припинення вогню та досягнення мирної угоди.
реклама