Венеціанська комісія

09 липня 2021


Законопроєкт про перехідний період в ОРДЛО направили до Венеційської комісії - Резніков

Законопроєкт про перехідний період на тимчасово окупованих територіях направлений до Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційської комісії) для отримання експертного висновку.

28 червня 2021

07 червня 2021


Зеленський розповів голові Венеційської комісії про судову реформу

Президент Володимир Зеленський провів зустріч із головою Венеційської комісії Джанні Букіккіо та відзначив високий рівень співпраці та консультативну допомогу з боку комісії у впровадженні ключових реформ в Україні.

21 травня 2021


Посли ЄС і США радять Україні активніше залучати незалежних експертів до судової реформи

Тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін та глава Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас обговорили з Головою Верховної Ради Дмитром Разумковим та заступником керівника Офісу Президента Андрієм Смирновим перебіг судової реформи.

05 травня 2021


Венеціанська комісія надала терміновий висновок щодо законопроєкту Зеленського про ВРП

У Венеціанській комісії надали висновок щодо законопроекту президента України: наголошується, що міжнародні експерти мають брати участь у відборі членів Вищої ради правосуддя, а під час ухвалення рішення щодо призначення його мають підтримати щонайменше двоє міжнародних експертів.

16 квітня 2021

06 квітня 2021

29 березня 2021


Венеційська комісія розгляне термінове звернення України про обрання Вищої ради правосуддя

Україна внесла до Венеційської комісії терміновий запит на отримання висновку щодо відповідності міжнародним стандартам проєкту закону про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів ВРП (№ 5068).

23 березня 2021


Венеційська комісія не побачила логіки в конституційному «обнуленні» Путіна

У Венеційській комісії вказали, що виключення (обнулення – ред.) попередніх термінів перебування при владі чинного і попередніх президентів РФ суперечить логіці ухвалених конституційних змін щодо обмеження строку президента до двох термінів.


Венеційська комісія підтримує залучення міжнародних фахівців до відбору суддів КСУ – експерт

Венеційська комісія у своїх висновках про конституційну процедуру особливо вказала на необхідність допуску міжнародних експертів до процесу призначення суддів Конституційного Суду України.

22 березня 2021


Реформа Конституційного суду: Венеційська комісія прокоментувала законопроєкт

Венеційська комісія позитивно оцінює положення проєкту закону України про конституційну процедуру, що має забезпечити прогрес у процесі реформування Конституційного Суду та відновлення довіри до конституційного судочинства в Україні.

03 березня 2021


Венеційська комісія продовжує надавати допомогу Україні у реформі КСУ – Букіккіо

Президент України Володимир Зеленський ухвалив правильне рішення, відкликавши свій законопроєкт про відновлення довіри до конституційного судочинства. Венеційська комісія продовжує надавати допомогу Україні у цій сфері.

02 лютого 2021

28 січня 2021

26 січня 2021

20 січня 2021


Законопроєкт про партії в Україні: висновки Венеційської комісії й ОБСЄ будуть у березні

Венеційська комісія і Бюро демократичних інститутів і прав людини (ОБСЄ/БДІПЛ) оприлюднять спільні висновки щодо відповідності міжнародним демократичним стандартам проєкту закону про внесення змін до Закону України «Про політичні партії в Україні» у березні.

16 січня 2021

14 січня 2021


Раді рекомендують направити до Венеційської комісії законопроєкт про конституційну процедуру

Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендує парламенту включити до порядку денного, а Голові ВР Дмитру Разумкову - направити до Венеційської комісії для отримання висновку проєкт закону №4533 «Про конституційну процедуру».

18 грудня 2020

14 грудня 2020

12 грудня 2020


Висновок Венеційської комісії частково врахований у законопроєкті про е-декларації - Стефанішина

Українська влада вже частково врахувала висновок Венеційської комісії щодо розв'язання конституційної кризи в Україні, яка виникла через скасування антикорупційного законодавства рішенням Конституційного суду.

11 грудня 2020


Віцепрем'єр про висновки Венеційської комісії: Політичні застереження влади підтвердили

Майже всі політичні застереження української влади щодо рішення Конституційного Суду підтверджені висновком Венеційської комісії, і КСУ буде важко тлумачити його на свою користь.


Рекомендації Венеційської комісії щодо КСУ можна імплементувати по пунктах - Подоляк

Висновки Венеційської комісії щодо рішень Конституційного суду України в частині електронного декларування абсолютно практичні, їх можна брати та імплементувати буквально по пунктах.


КСУ наполягає: Венеційська комісія визнала легітимним їхнє рішення про е-декларування

Висновки Венеційської комісії та Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи свідчать, що рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня щодо електронного декларування є легітимним і підлягає безумовному виконанню з боку держави.


Позиції Венеційської комісії врахують при підготовці судової реформи - Зеленський

Президент Володимир Зеленський подякував Венеційській комісії та її голові Джанні Букіккіо за рішення щодо Конституційного Суду України та запевнив, що позиції комісії врахують при підготовці судової реформи.

10 грудня 2020


Конституційна криза: Венеційська комісія оприлюднила висновки

Венеційська комісія вказала на серйозні недоліки у рішенні КСУ від 27 жовтня 2020 року у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо конституційності окремих положень Закону України «Про запобігання корупції».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-