
Спецтрибунал для Росії можна створити через Раду Європи - член Венеційської комісії
Спеціальний трибунал щодо Росії можна створити через Раду Європи.
29 вересня 2023
Спеціальний трибунал щодо Росії можна створити через Раду Європи.
10 серпня 2023
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що на сьогодні жодна людина ще не внесена в реєстр олігархів.
26 червня 2023
Рекомендація Венеційської комісії щодо поновлення привілейованого статусу російської мови після завершення війни Росії проти України є великою репутаційною втратою для самого органу.
17 червня 2023
Для України висновки та рекомендації Венеційської комісії щодо законів про деолігархізацію і нацменшини та законопроєкту про процедуру відбору суддів Конституційного суду не були неочікуваними.
13 червня 2023
Венеційська комісія оприлюднила висновок щодо Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)", який Верховна Рада ухвалила у 2021 році.
Венеційська комісія оприлюднила висновок щодо закону "Про національні меншини (спільноти)", ухвалення якого згадувалося серед рекомендацій Європейської комісії для надання Україні кандидатського статусу на вступ до ЄС.
09 червня 2023
Міністр юстиції України Денис Малюська повідомив, що Венеційська комісія прийняла рішення рекомендувати Україні відтермінувати імплементацію закону про олігархів через війну.
05 травня 2023
Президент Володимир Зеленський провів зустріч із представниками Венеціанської комісії.
04 травня 2023
Віцепрем’єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина обговорила з делегацією Венеційської комісії виконання рекомендацій Єврокомісії щодо відбору суддів КСУ, імплементацію антиолігархічного законодавства та законодавства щодо нацменшин.
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук у Києві зустрівся з делегацією Європейської комісії “За демократію через право” (Венеційська комісія) на чолі з її очільницею Клер Базі Малорі.
21 квітня 2023
Європейська комісія “За демократію через право” (Венеційська комісія) відвідає Україну орієнтовно на початку травня.
Україна прагне здобути євроатлантичну перспективу на липневому саміті НАТО у Вільнюсі
22 березня 2023
Після рекомендацій Венеційської комісії парламент Грузії повертає проєкт закону «Про деолігархізацію» з третього до другого читання на доопрацювання.
15 березня 2023
Венеційська комісія ухвалила висновок щодо процедури призначення та звільнення на та з посади директорів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Державного бюро розслідувань (ДБР).
11 березня 2023
Комісія «За демократію через право» Ради Європи відклала ухвалення висновку щодо антиолігархічного закону до червня.
03 березня 2023
Єдиним бар’єром на шляху імплементації закону про олігархів є вимога Єврокомісії дочекатися висновку Венеційської комісії після аналізу цього закону.
24 листопада 2022
Венеційська комісія надала терміновий висновок щодо законопроєкту про внесення змін до процедури відбору кандидатів у судді Конституційного суду України.
25 жовтня 2022
Венеційська комісія дійшла висновку, що поправки до конституції білорусі, схвалені на референдумі 27 лютого 2022 року, посилили дисбаланс влади, сприяючи авторитарному режиму.
24 жовтня 2022
Венеційська комісія вважає, що запроваджена у Молдові заборона демонстрації символіки, яку використовують російські військові у війні проти України, є законною та пропорційною.
22 вересня 2022
Європейська комісія “За демократію через право” (Венеційська комісія) заявляє, що проведення референдумів під час війни та військової загрози суперечить європейським стандартам.
09 березня 2022
Венеційська Комісія ініціює припинення права росії на представництво у комісії.
01 березня 2022
Венеційська комісія підтримувала і буде підтримувати Україну. Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві президента Венеційської комісії Клер Базі-Малорі.
10 лютого 2022
Венеційська комісія надала позитивний висновок щодо законопроєкту "Про місцевий референдум" (№5512).