Венеціанська комісія

06 квітня 2021

29 березня 2021


Венеційська комісія розгляне термінове звернення України про обрання Вищої ради правосуддя

Україна внесла до Венеційської комісії терміновий запит на отримання висновку щодо відповідності міжнародним стандартам проєкту закону про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів ВРП (№ 5068).

23 березня 2021


Венеційська комісія не побачила логіки в конституційному «обнуленні» Путіна

У Венеційській комісії вказали, що виключення (обнулення – ред.) попередніх термінів перебування при владі чинного і попередніх президентів РФ суперечить логіці ухвалених конституційних змін щодо обмеження строку президента до двох термінів.


Венеційська комісія підтримує залучення міжнародних фахівців до відбору суддів КСУ – експерт

Венеційська комісія у своїх висновках про конституційну процедуру особливо вказала на необхідність допуску міжнародних експертів до процесу призначення суддів Конституційного Суду України.

22 березня 2021


Реформа Конституційного суду: Венеційська комісія прокоментувала законопроєкт

Венеційська комісія позитивно оцінює положення проєкту закону України про конституційну процедуру, що має забезпечити прогрес у процесі реформування Конституційного Суду та відновлення довіри до конституційного судочинства в Україні.

03 березня 2021


Венеційська комісія продовжує надавати допомогу Україні у реформі КСУ – Букіккіо

Президент України Володимир Зеленський ухвалив правильне рішення, відкликавши свій законопроєкт про відновлення довіри до конституційного судочинства. Венеційська комісія продовжує надавати допомогу Україні у цій сфері.

02 лютого 2021

28 січня 2021

26 січня 2021

20 січня 2021


Законопроєкт про партії в Україні: висновки Венеційської комісії й ОБСЄ будуть у березні

Венеційська комісія і Бюро демократичних інститутів і прав людини (ОБСЄ/БДІПЛ) оприлюднять спільні висновки щодо відповідності міжнародним демократичним стандартам проєкту закону про внесення змін до Закону України «Про політичні партії в Україні» у березні.

16 січня 2021

14 січня 2021


Раді рекомендують направити до Венеційської комісії законопроєкт про конституційну процедуру

Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендує парламенту включити до порядку денного, а Голові ВР Дмитру Разумкову - направити до Венеційської комісії для отримання висновку проєкт закону №4533 «Про конституційну процедуру».

18 грудня 2020

14 грудня 2020

12 грудня 2020


Висновок Венеційської комісії частково врахований у законопроєкті про е-декларації - Стефанішина

Українська влада вже частково врахувала висновок Венеційської комісії щодо розв'язання конституційної кризи в Україні, яка виникла через скасування антикорупційного законодавства рішенням Конституційного суду.

11 грудня 2020


Віцепрем'єр про висновки Венеційської комісії: Політичні застереження влади підтвердили

Майже всі політичні застереження української влади щодо рішення Конституційного Суду підтверджені висновком Венеційської комісії, і КСУ буде важко тлумачити його на свою користь.


Рекомендації Венеційської комісії щодо КСУ можна імплементувати по пунктах - Подоляк

Висновки Венеційської комісії щодо рішень Конституційного суду України в частині електронного декларування абсолютно практичні, їх можна брати та імплементувати буквально по пунктах.


КСУ наполягає: Венеційська комісія визнала легітимним їхнє рішення про е-декларування

Висновки Венеційської комісії та Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи свідчать, що рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня щодо електронного декларування є легітимним і підлягає безумовному виконанню з боку держави.


Позиції Венеційської комісії врахують при підготовці судової реформи - Зеленський

Президент Володимир Зеленський подякував Венеційській комісії та її голові Джанні Букіккіо за рішення щодо Конституційного Суду України та запевнив, що позиції комісії врахують при підготовці судової реформи.

10 грудня 2020


Конституційна криза: Венеційська комісія оприлюднила висновки

Венеційська комісія вказала на серйозні недоліки у рішенні КСУ від 27 жовтня 2020 року у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо конституційності окремих положень Закону України «Про запобігання корупції».


Брехня у деклараціях: НАЗК прокоментувало висновки Венеційської комісії

У проекті висновку Венеційської комісії вказано, що покарання у вигляді позбавлення волі за умисне неподання декларації та умисне подання недостовірних відомостей з певної межі має бути збережене.


Деякі положення висновку Венеційської комісії про рішення КСУ є суперечливими – експерт

Висновок Венеціанської комісії про рішення Конституційного суду України від 27 жовтня 2020 року щодо функціонування антикорупційних органів дозволяє кожній із груп впливу трактувати його на свою користь.


Президент Венеційської комісії розкритикував рішення КСУ про припинення декларування

Голова Венеційської комісії Джанні Букіккіо назвав прикрим рішення Конституційного Суду про визнання неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає покарання за недостовірне декларування.

09 грудня 2020

08 грудня 2020

04 грудня 2020

03 грудня 2020

02 грудня 2020


Комітет Ради відклав розгляд законопроєктів щодо КСУ до висновку Венеційської комісії

Комітет Верховної Ради з питань правової політики переніс розгляд законопроектів стосовно внесення змін до закону "Про Конституційний суд України" до отримання висновку Венеційської комісії.

30 листопада 2020


Запит Зеленського щодо КСУ: Венеційська комісія оприлюднить два висновки наступного тижня

Венеційська комісія оприлюднить два термінові висновки за запитом Президента України Володимира Зеленського щодо реформи Конституційного Суду та боротьби з корупцією наступного тижня.

27 листопада 2020


Конституційна криза: Венеціанська комісія відповість на запит Зеленського у грудні

У Комісії Ради Європи за демократію через право (Венеціанська комісія) планують у грудні 2020 року оприлюднити думку про конституційну ситуацію в Україні на терміновий запит Президента Володимира Зеленського.

26 листопада 2020


Конституційна криза: Венеціанська комісія отримала терміновий запит Зеленського

У Комісії Ради Європи за демократію через право (Венеціанська комісія) підтвердили отримання термінового запиту, внесеного Президентом України Володимиром Зеленським, щодо ситуації, спричиненої рішенням Конституційного суду від 27 жовтня 2020 року.

25 листопада 2020


Зеленський просить Венеціанську комісію оцінити антикорупційне законодавство після рішення КСУ

Президент Володимир Зеленський звернувся до Венеціанської комісії з проханням здійснити оцінку ситуації, викликаної рішенням КСУ від 27 жовтня, та надати висновок щодо стану антикорупційного законодавства з урахуванням цього рішення.

20 листопада 2020


Зеленський попросив допомоги у Венеціанської комісії для розв’язання конституційної кризи

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з головою Венеціанської комісії Джанні Букіккіо щодо пошуку збалансованого комплексного рішення для швидкого та ефективного розв’язання кризи, яка виникла в Україні.

05 листопада 2020


Конституційна криза: у Венеціанській комісії готові допомогти прорахувати наслідки

Експерти Венеціанської комісії готові допомогти у питанні впливу рішення Конституційного Суду про визнання неконституційними окремих положень Закону «Про запобігання корупції» на антикорупційні органи України.

03 листопада 2020

01 листопада 2020


НАЗК відреагувало на заяву голови Венеціанської комісії щодо розпуску КСУ

У Нацагентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) відреагували на заяву голови Венеційської комісії Джанні Букіккіо та президента Групи держав проти корупції (GRECO) Маріна Мрчели, які 31 жовтня направили лист до Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова.

29 жовтня 2020


Комітет Ради отримав висновок Венеційської комісії щодо законопроєкту про референдум

До Комітету ВР офіційно надійшов спільний висновок Єврокомісії "За демократію через право" та Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини щодо законопроєкту "Про народовладдя через всеукраїнський референдум".

09 жовтня 2020


Венеціанська комісія дала оцінку законопроєкту про судову реформу в Україні

У Комісії Ради Європи за демократію через право (Венеційська комісія) загалом позитивно оцінили законопроєкт про судоустрій і статус суддів та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування.

08 жовтня 2020


Венеціанська комісія цього тижня дасть оцінку судовій реформі в Україні

Комісія Ради Європи за демократію через право (Венеціанська комісія) оприлюднить оцінку відповідності європейським стандартам і цінностям законопроєктам, які стосуються судової реформи в Україні.

22 липня 2020


Венеційська комісія надала рекомендації щодо законопроєкту Зеленського про референдум

Комісія Ради Європи за демократію через право (Венеційська комісія) схвалила терміновий висновок щодо законопроєкту про всеукраїнський референдум (№3612) та надала декілька рекомендацій.

18 червня 2020

09 червня 2020


Венеційська комісія дасть оцінку "путінським" поправкам до конституції РФ

Комісія Ради Європи за демократію через право (Венеційська комісія) дасть оцінку щодо відповідності міжнародному праву та зобов'язанням Російської Федерації перед РЄ пропонованих змін до конституції РФ стосовно виконання рішень Європейського суду з прав людини.

22 травня 2020

15 травня 2020

13 березня 2020

02 березня 2020

24 лютого 2020


Голова ЦВК обговорив зміни до Виборчого кодексу з делегацією Венеціанської комісії

Голова ЦВК Олег Діденко провів робочу зустріч із делегацією Венеційської комісії та деяких структур Ради Європи на чолі із секретарем Венеціанської комісії Томасом Маркертом. Обговорили питання насамперед повʼязані з Виборчим кодексом України в контексті підготовки до чергових місцевих виборів.

29 січня 2020

07 січня 2020

18 грудня 2019


Порошенко обговорив з головою Венеціанської комісії судову реформу в Україні

Експрезидент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко у Страсбурзі обговорив з головою Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) Джанні Букіккіо судову реформу в Україні.

10 грудня 2019

06 грудня 2019

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-