Грузія має скасувати закон про «іноагентів» - Венеційська комісія

Грузія має скасувати закон про «іноагентів» - Венеційська комісія

Укрінформ
Венеційська комісія Ради Європи наполегливо рекомендує Грузії скасувати закон "Про прозорість іноземного впливу" в його нинішньому вигляді.

Фундаментальні недоліки закону матимуть значні негативні наслідки для свободи об'єднань і вираження поглядів, прав на приватне життя, на участь в управлінні державними справами та заборону дискримінації.  Як передає Укрінформ, про це йдеться опублікованому сьогодні терміновому висновку Венеційської комісії.

«На прохання Парламентської асамблеї Ради Європи комісія оцінила закон у рамках своєї термінової процедури. Вона висловлює жаль, що парламент Грузії не дочекався її висновку перед прийняттям закону, незважаючи на заклики Президента Парламентської Асамблеї та Генерального секретаря Ради Європи», - йдеться в документі.

Читайте також: У США закликали парламент Грузії не долати вето на закон про «іноагентів»

У своєму висновку Венеціанська комісія проаналізувала відповідність закону чинним міжнародним та європейським стандартам. Комісія зазначає, що обмеження, накладені цим законом на права на свободу вираження поглядів, свободу об'єднань і повагу до приватного життя, несумісні з суворими умовами, встановленими Європейською конвенцією з прав людини та Міжнародним пактом про громадянські і політичні права.

«Під виглядом забезпечення прозорості закон ризикує стигматизувати, змусити замовкнути і, зрештою, ліквідувати об'єднання та ЗМІ, які отримують навіть невелику частину свого фінансування з-за кордону. Існує великий ризик того, що саме ці об'єднання та ЗМІ стануть тими, хто критикуватиме владу, а їх ліквідація зашкодить відкритим та поінформованим публічним дебатам, плюралізму та демократії», - заявила комісія.

Венеціанська комісія наполегливо рекомендує грузинській владі відмовитися від спеціального режиму реєстрації, звітності та інформування громадськості для організацій громадянського суспільства, інтернет-ЗМІ та мовників, що підтримуються з-за кордону, включаючи адміністративні санкції.

Читайте також: Правляча партія Грузії посилила закон про «іноагентів» в останньому читанні - ЗМІ

На думку комісії, грузинській владі слід також розглянути можливість перегляду чинного законодавства з метою приведення його у відповідність до європейських та міжнародних стандартів.

Як повідомлялося, президентка Грузії Саломе Зурабішвілі у суботу, ветувала закон «Про прозорість іноземного впливу», ухвалений парламентом. Водночас у правлячої партії «Грузинська мрія» є достатньо голосів для подолання вето. Якщо і після цього президент не підпише закон, його підписує та публікує голова парламенту.

У Конституції Грузії не вказані терміни, в які парламент має подолати вето президента. Припускають, що правляча партія «Грузинська мрія» може остаточно затвердити закон у середині червня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-