Правляча партія Грузії посилила закон про «іноагентів» в останньому читанні - ЗМІ

Правляча партія Грузії посилила закон про «іноагентів» в останньому читанні - ЗМІ

Укрінформ
В остаточну редакцію суперечливого закону про «іноземних агентів», ухваленого парламентом Грузії в третьому читанні 14 травня були внесені зміни, які тепер передбачають штрафи для фізичних осіб за нерозголошення даних про агентів «іноземного впливу».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Грузия Online.

Зміни, внесені до кількох ключових пунктів закону, стосуються типів інформації, яку офіційні органи можуть вимагати для завершення реєстрації або моніторингу статусу відповідності неурядових організацій, які діють під «іноземним впливом».

Закон передбачає, що з цією метою уповноважені особи Міністерства юстиції можуть вимагати персональні дані, у тому числі більшість конфіденційні (за винятком передбаченої законом таємниці), у «всіх осіб, органів, організацій та суб'єктів».

Ненадання такої інформації тягне за собою штраф у розмірі 5 000 ларі (1 800 доларів). Попередня редакція закону не передбачала покарань щодо фізичних осіб.

Неурядовий експерт Саба Брачвелі виявив ці зміни після детального вивчення остаточної, вже ухваленої версії законопроєкту.

У відповідь спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі назвав пояснення юристів брехнею.

За його словами, сам закон, як і раніше, не поширюється на фізичних осіб. Їх не планують реєструвати у спеціальному реєстрі.

Читайте також: Мітинги проти закону про «іноагентів» у Грузії: двох учасників можуть засудити до шести років

При цьому він визнав, що фізосіб можуть оштрафувати, якщо вони не нададуть запитану інформацію.

Як повідомляв Укрінформ, 14 травня парламент Грузії у третьому, остаточному читанні, ухвалив закон «Про прозорість іноземного впливу». Цей закон було ухвалено, незважаючи на тижні протестів та зростаючу напруженість.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-