Закон

25 лютого 2021

24 лютого 2021

23 лютого 2021


Зеленський підписав закон, який вдосконалює процедуру обрання керівників вишів

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо процедури обрання керівника закладу вищої освіти» № 1216-IX, який Верховна Рада підтримала 5 лютого 2021 року.

19 лютого 2021


Україна має врегулювати правовий статус нацменшин - Зеленський

Україна як держава проявляє повагу до традицій і культурних цінностей осіб, які належать до національних меншин, що живуть на її території, і повинна ухвалити новий закон, який врегулює захист їхньої самобутності та рівноправності.


Рада встановила пільгову нульову ставку ввізного мита на низку товарів

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №4410 «Про внесення змін до розділу ХІ Митного тарифу України щодо уніфікації ставок ввізного мита на товари легкої промисловості», яким встановлено пільгову нульову ставку ввізного мита на товари легпрому, які не виробляються в Україні.


Шмигаль закликає Раду ухвалити закон для розблокування роботи Міненерго

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликає нардепів ухвалити у новій редакції законопроєкт щодо відновлення конкурсів на посади державної служби для розблокування роботи Міністерства енергетики і виплати зарплат в енергетиці.


Боротьба з пожежами: в Україні обмежили випалювання трави

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №3526 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій», яким обмежила випалювання сухої рослинності та її залишків.


Зеленський просить Раду скасувати обмеження щодо повноважень в.о.міністра

Президент Володимир Зеленський просить Верховну Раду вилучити із закону про відновлення  конкурсів на посади держслужби норми про обмеження виконання повноважень заступниками міністра, якщо посада міністра є вакантною.

18 лютого 2021


УІНП надіслав торік 650 рекомендацій щодо декомунізації, відреагували на 24

Український інститут національної пам’яті надіслав у 2020 році 650 листів щодо «декомунізаційного» законодавства із рекомендаціями, зокрема, стосовно усунення символіки тоталітарних режимів. Проте відреагували лише у 24 випадках.


Зеленський просить ВР усунути колізію в законі про Фонд соцзахисту людей з інвалідністю

Президент Володимир Зеленський просить парламент виправити юридичну колізію в проголосованому законі про перейменування Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю в частині набуття чинності одного з положень.

17 лютого 2021


Уряд схвалив шість постанов для запуску закону про оборонні закупівлі

Кабінет міністрів 17 лютого прийняв шість з десяти постанов уряду щодо імплементації Закону України "Про оборонні закупівлі", розроблених Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України.


Рада планує спростити заочне засудження

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт, який вносить зміни до Кримінального процесуального кодексу, зокрема щодо спрощення процедур спеціального досудового розслідування і заочного засудження осіб, які вчинили злочини і переховуються від правосуддя за межами України чи на окупованих територіях.


Разумков підписав закон про відновлення конкурсів на держслужбі

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон (проєкт №4531) про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби.

16 лютого 2021


Здорова конкуренція: Шмигаль проти недопуску європейських товарів на український ринок

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль не заперечує важливості підтримки українського бізнесу, проте виступає за розумний компроміс при ухваленні законодавства про локалізацію під час державних закупівель.

15 лютого 2021


Закон про електронні трудові книжки пішов на підпис Зеленському

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» за реєстраційним номером 3623.

12 лютого 2021

10 лютого 2021

09 лютого 2021

06 лютого 2021

05 лютого 2021


Рада ухвалила закон щодо вдосконалення системи органів АМКУ

Верховна Рада ухвалила в повторному другому читанні та в цілому закон "Про внесення змін до Закону України "Про Антимонопольний комітет України" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення системи органів Антимонопольного комітету" (№3132).

04 лютого 2021


Оператори ГРМ не мають перекладати на споживачів свою неефективність – Вітренко

Законодавство потребує змін, які не дозволять операторам газорозподільчих мереж (ГРМ) перекладати на споживачів неефективність своєї діяльності і зроблять прозорою їх господарську і фінансову діяльність.

03 лютого 2021


Рада змінила вимоги до статутів товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю

Верховна Рада ухвалила у другому читанні закон «Про внесення змін до Господарського кодексу України щодо усунення правових колізій у вимогах до статуту товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю».


Посол ЄС закликав Україну не ухвалювати законопроєкт про локалізацію

Європейський Союз очікує, що Україна не ухвалюватиме законопроєкт, який містить пропозиції щодо запровадження вимог локалізації у сфері державних закупівель, оскільки він суперечить Угоді про асоціацію.

02 лютого 2021


Вакантними для орендарів залишаються 2 мільйони квадратних метрів держнерухомості - ФДМУ

За рік після набуття чинності Закону України «Про оренду державного і комунального майна» вакантними для потенційних орендарів залишаються понад 2 млн кв. метрів нерухомості державної форми власності.


Власник будинку автоматично отримує право на земельну ділянку – Рада ухвалила закон

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому проєкт закону №0850 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості)».


В Україні збільшили допомогу на дітей з тяжкими захворюваннями

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та вцілому законопроєкт №2024 «Про внесення змін до статті 18-7 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» щодо підвищення розмірів допомоги для дітей із тяжкими хворобами».

31 січня 2021


Гетманцев назвав ТОП-3 економічних законів, прийнятих на четвертій сесії ВР

Закони про Бюро економічної безпеки, підтримку бізнесу під час епідемії COVID-19 та про відтермінування на рік введення реєстраторів для малих підприємців були одними із найважливіших рішень, схвалених Верховною Радою дев'ятого скликання упродовж четвертої сесії.

30 січня 2021

29 січня 2021


Зеленський підписав закон, що прискорює реєстрацію вакцин від COVID-19

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який встановлює можливість прискореної державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики коронавірусу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-