Венеційська комісія: проведення референдумів під час війни суперечать євростандартам

Венеційська комісія: проведення референдумів під час війни суперечать євростандартам

Укрінформ
Європейська комісія “За демократію через право” (Венеційська комісія) заявляє, що проведення референдумів під час війни та військової загрози суперечить європейським стандартам.

Про це йдеться у заяві Комісії, розміщеній на її сайті.

Зокрема, зазначається, що у 2014 році Венеційська комісія прийняла висновок щодо організації Автономною Республікою Крим в Україні референдуму з питання про входження до складу російської федерації.

Читайте також: Пропаганда з «референдумами» розрахована на внутрішню російську аудиторію – Веніславський

Тоді Венеціанська комісія визнала, що обставини, що склалися в Криму, не дозволяють провести референдум відповідно до європейських демократичних стандартів. Комісія також попередила, що будь-якому референдуму щодо статусу території мають передувати серйозні переговори між усіма зацікавленими сторонами.

“Висновки Венеційської комісії, висловлені в контексті 2014 року, застосовуються mutatis mutandis до поточної ситуації”, - зазначено у заяві в контексті планів росії провести так звані “референдуми” на окупованих територіях України.

Читайте також: Не можна дати росії вкрасти чергову територію – глава МЗС Чехії

Венеційська комісія також загалом заявила, що через труднощі із забезпеченням свободи агітації та публічних дебатів щодо довготермінових реформ проведення референдумів під час надзвичайного стану, включаючи війну та військові загрози, суперечило б європейським стандартам.

Як повідомляв Укрінформ, 21 вересня генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович Бурич заявила, що анонсовані так звані “референдуми” на українських територіях, окупованих російськими військами, є подальшою ескалацією конфлікту та триваючим порушенням територіальної цілісності України.

Читайте також: Держави G7 не визнають фіктивних «референдумів» на окупованих територіях

Генсек РЄ зазначила, що такі “референдуми”, які проводяться під дулом зброї окупаційними силами та з неповагою до базових демократичних принципів, не можуть бути ані прийняті, ані визнані.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-