
росія збирається «судити» третього члена Місії ОБСЄ - генсекретарка Шмід
В окупованому росією Донецьку цього тижня збираються «судити» ув’язненого українця-співробітника Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Вадима Голду.
23 лютого 2023
В окупованому росією Донецьку цього тижня збираються «судити» ув’язненого українця-співробітника Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Вадима Голду.
03 лютого 2023
Євросоюз звернувся із закликом до росії повернути понад 70 захоплених нею броньованих автомобілів СММ ОБСЄ та негайно звільнити незаконно утримуваних співробітників місії.
20 січня 2023
Привласнення росією близько 50 броньованих автомобілів СММ з метою використання їх у війні проти України є неприйнятним, москва мусить негайно повернути майно ОБСЄ, а також звільнити захоплених членів місії.
16 січня 2023
Організація з безпеки та співробітництва у Європі заявила, що її представників немає на Донбасі, а автівки з розпізнавальними знаками ОБСЄ зараз офіційно не використовуються там.
13 січня 2023
Звільнення трьох українців-членів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, які незаконно утримуються росією вже понад 10 місяців, є питання авторитету ОБСЄ та довіри до цієї Організації.
Генеральна секретарка ОБСЄ Гельґа Шмід не змогла відповісти на питання, чи є росія тією стороною, яка незаконно утримує співробітників Спеціальної моніторингової місії (СММ), захоплених на тимчасово окупованих територіях сходу України.
29 грудня 2022
Генеральний секретар ОБСЄ Гельґа Марія Шмід закликала до негайного й безумовного звільнення трьох співробітників Спеціальної моніторингової місії, яких незаконно утримують на окупованій росією частині України.
19 вересня 2022
Чинний голова ОБСЄ, глава МЗС Польщі Збігнєв Рау та генсекретарка ОБСЄ Гельґа Марія Шмід засудили винесений в окупованому Луганську «судовий вирок» двом національним членам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та закликали до негайного звільнення захоплених членів СММ.
22 липня 2022
Голова ОБСЄ Збіґнєв Рау та генеральна секретарка цієї організації Гельґа Шмід повторно закликали до негайного звільнення трьох членів СММ в Україні, яких уже кілька місяців утримують у захоплених росією Донецьку та Луганську.
12 червня 2022
У перші дні повномасштабної агресії росії проти України в ОБСЄ не було плану реагування на напад такого масштабу. В організації існував внутрішній опір попередньому плануванню евакуації, оновленого плану під час нападу не існувало, були проблеми з комунікацією, через що 478 українських співробітників та їхні родини опинилися в небезпеці.
31 травня 2022
Генеральний секретар ОБСЄ Хельга Шмід заявила про звільнення з полону бойовиків на сході України одного з чотирьох співробітників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.
24 квітня 2022
ОБСЄ докладає зусиль, аби визволити співробітників Спеціальної моніторингової місії в Україні, яких захопили російські військові.
01 квітня 2022
Країна-окупант росія заблокувала продовження мандату Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні, яка існувала з 2014 року.
03 березня 2022
Внаслідок обстрілу Харкова 1 березня загинула місцева представниця Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.
25 лютого 2022
Керівництво ОБСЄ прийняло рішення якнайшвидше тимчасово евакуювати всіх міжнародних співробітників з України – як спостерігачів Спеціальної моніторингової місії (СММ), так і співробітників офісу Координатор проєктів ОБСЄ в Україні.
24 лютого 2022
СММ ОБСЄ зафіксувала протягом минулої доби 528 порушень режиму припинення вогню у Донецькій області та 1 182 порушення на Луганщині.
Бойовики збройних формувань погрожували патрулю СММ та відібрали обладнання БПЛА біля Родакового (ОРЛО), під час спроби провести моніторинг неподалік лінії зіткнення.
19 лютого 2022
СММ ОБСЄ зафіксувала різке зростання інтенсивності бойових дій уздовж лінії зіткнення на сході України та закликала забезпечити їй безперешкодний доступ для уточнення усіх повідомлень про обстріли.
18 лютого 2022
Україна просить Німеччину та Францію, які є учасниками Нормандського процесу, делегувати своїх представників у Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ, яка працює на сході України.
17 лютого 2022
З вечора середи до ранку четверга Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала близько 500 вибухів уздовж лінії розмежування на сході України, переважно в районі населених пунктів Станиця Луганська і Золоте.
Моніторингова діяльність ОБСЄ і дипломатів в Україні є додатковим чинником стримування.
15 лютого 2022
СММ ОБСЄ зафіксувала у період з вечора 11-го до вечора 13 лютого 261 порушення режиму припинення вогню в Донецькій області та 114 - на Луганщині.
14 лютого 2022
Заклик державного департаменту США від 10 лютого до громадян США покинути Україну через загрозу військових дій РФ поширюється і на американських співробітників СММ ОБСЄ в Україні.
Бойовики російських окупаційних військ заборонили патрулю СММ ОБСЄ проводити моніторинг у пункті пропуску на кордоні з РФ біля Довжанського, пригрозивши арештом у разі відмови залишити цей район.
13 лютого 2022
Окремі держави-учасниці ОБСЄ прийняли рішення, що їхнім громадянам, відрядженим на службу в Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ (СММ), варто залишити Україну в наступні кілька днів, однак Місія продовжуватиме виконувати свій мандат.
Співробітники зі США в Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) почали організовано виїжджати з окупованого росіянами Донецька в неділю, 13 лютого.
10 лютого 2022
СММ ОБСЄ зафіксувала протягом вівторка, 8 лютого, 11 порушень режиму припинення вогню в Донецькій області та 169 - на Луганщині.
СММ ОБСЄ зафіксувала 102 танки на трьох полігонах російських окупаційних військ в окремих районах Донецької та Луганської областей, розміщені поза межами виділених місць зберігання.
09 лютого 2022
Росія повинна почати виконувати Мінські угоди, забезпечивши базові вимоги щодо припинення вогню, відведення важких озброєнь, а також розблокування доступу місії ОБСЄ до кордону України.