Заклик Держдепу залишити Україну поширюється і на співробітників СММ ОБСЄ – місія США

Заклик Держдепу залишити Україну поширюється і на співробітників СММ ОБСЄ – місія США

Укрінформ
Заклик державного департаменту США від 10 лютого до громадян США покинути Україну через загрозу військових дій РФ поширюється і на американських співробітників СММ ОБСЄ в Україні.

Про це власному кореспонденту Укрінформу в Австрії повідомили у місії США при ОБСЄ.

"10 лютого 2022 року Держдепартамент оновив свої поради щодо подорожей в Україну, закликавши громадян США покинути Україну доступними комерційними способами з огляду на триваючу загрозу військових дій Росії. У випадку залишення в Україні, потрібно проявляти підвищену обережність з огляду на злочинність, масові безпорядки та можливі бойові дії, якщо Росія почне військову акцію. Ці рекомендації поширюються на всіх громадян США, включаючи тих, хто працює в Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні (СММ)", - заявили в місії США при ОБСЄ.

Читайте також: В місії ОБСЄ виступили із заявою через рішення окремих країн відкликати своїх спостерігачів

Було вказано на те, що Росія продовжує нарощування військових сил на кордоні з Україною та на тимчасово окупованих Росією українських територіях, "що свідчить про можливість серйозних військових дій проти України". З огляду на це безпекові умови, особливо вздовж кордонів України, в окупованому Росією Криму та на підконтрольній Росії території сходу Україні, "є непередбачуваними і можуть різко погіршитися".

"Враховуючи характер їхньої роботи, спостерігачі СММ розосереджені по всій країні, у тому числі на підконтрольній Росії території сходу Україні, і є дуже вразливими. Хоча ми рішуче підтримуємо важливу роботу СММ, безпека громадян США є нашим головним пріоритетом", - заявили в місії США при ОБСЄ.

Читайте також: Американські співробітники місії ОБСЄ виїздять з Донецька

Як відомо, раніше у неділю агентство Reuters з посиланням нам очевидців повідомило, що американський персонал СММ ОБСЄ виїжджає з Донецька.

Пізніше в СММ ОБСЄ повідомили, що окремі держави-учасниці ОБСЄ прийняли рішення, що їхнім громадянам, відрядженим на службу в Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ (СММ), варто залишити Україну в наступні кілька днів.

Водночас було зазначено, що Місія ОБСЄ продовжуватиме виконувати затверджений ОБСЄ мандат зі спостерігачами, розміщеними в десяти містах по всій Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-