
ОБСЄ за добу нарахувала понад 70 порушень «тиші» на окупованому Донбасі
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ впродовж доби, 26 лютого, зафіксувала на Донбасі 71 порушення режиму припинення вогню.
28 лютого 2021
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ впродовж доби, 26 лютого, зафіксувала на Донбасі 71 порушення режиму припинення вогню.
В ОБСЄ відзначають суттєвий відкат у просуванні політики рівності та наголошують на необхідності залучення жінок до процесів ухвалення рішень задля сталих і довготривалих результатів для суспільств.
27 лютого 2021
Українська делегація в Тристоронній контактній групі очікує реакції держав-партнерів та керівництва міжнародних організацій на посилення російськими окупантами обстрілів на Донбасі.
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ впродовж доби, 26 лютого, зафіксувала на Донбасі 25 порушень режиму припинення вогню.
26 лютого 2021
Українська делегація в ПА ОБСЄ привернула увагу представників інших країн до факту прославляння Гітлера провідним російським пропагандистом Володимиром Соловйовим.
25 лютого 2021
Проєкт газопроводу "Північний потік-2" фінансуватиме військову машину Росії, яка продовжує свою агресію проти України.
Агресія Росії проти України спричинила значне погіршення європейського безпекового середовища та є найбільшим безпековим викликом у регіоні ОБСЄ.
Врегулювання російсько-українського збройного конфлікту має відбутися з повною повагою до суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи Крим.
Війна в Україні, яка була розпочата агресією РФ 20 лютого 2014 року, має бути завершена, а Україна та її кордони мають поважатися.
24 лютого 2021
Збройні формування Російської Федерації здійснили чергову низку провокацій, результатом яких стало збільшення кількості обстрілів вздовж всієї лінії розмежування.
19 лютого 2021
Місії США та ЄС в ОБСЄ нагадали, що Мінські домовленості, підписантом яких є Росія, складається з трьох документів – Мінського протоколу, Мінського меморандуму та Мінського пакета заходів.
Україна закликає Росію підтримати розширення мандату Спостережної місії ОБСЄ, яка зараз діє лише на двох російських пунктах пропуску "Гуково" та "Донецьк", на усі пункти пропуску на неконтрольованому кордоні, а також дозволити спостерігачам використовувати засоби спостереження, включаючи біноклі та БПЛА.
Місія РФ намагалася просунути маніпулятивну заяву від імені Постійної ради ОБСЄ щодо Мінських домовленостей, однак делегації України та країн-партнерів завадили цій ініціативі.
18 лютого 2021
Протягом поточної доби, 18 лютого, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано два порушення режиму припинення вогню.
Українська місія при ОБСЄ поінформувала делегації країн-учасниць про викриття Службою безпеки України мережі агентів ФСБ РФ, які, зокрема, планували диверсії на аеродромі на Миколаївщині та викрадення екскомандувача Сил спецоперацій.
Збройні формування РФ на окупованому Донбасі продовжують інженерні роботи з обладнання нових та дообладнання діючих позицій, що є чітким порушенням Додаткових заходів з посилення перемир’я від 22 липня 2020 року.
Спецпредставник Діючого голови ОБСЄ Хайді Грау вважає, що для імплементації Мінських домовленостей знадобляться додаткові зусилля і політична воля сторін.
Місія України при ОБСЄ поінформувала делегації-країн учасниць про грубі порушення перемир’я на Донбасі у 2021 році з боку російських окупаційних сил.
17 лютого 2021
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Тереза Рібейро висловила серйозне занепокоєння з приводу обшуків та арештів в лавах Білоруської асоціації журналістів (БАЖ), а також серед інших численних журналістів у кількох містах Білорусі.
16 лютого 2021
СММ ОБСЄ з вечора 12 до вечора 14 лютого зафіксувала 17 порушень режиму припинення вогню у Донецькій області та 13 таких порушень на Луганщині.
15 лютого 2021
Упродовж 2020 року СММ ОБСЄ майже 850 разів стикалася з обмеженнями свободи пересування, 96% з яких відбулися на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.
12 лютого 2021
Відповідальність за усі смерті та каліцтва на Донбасі несе Росія, яка розпочала та продовжує підживлювати збройний конфлікт на Сході України.
11 лютого 2021
Українська делегація при ОБСЄ поінформувала країни-учасниці про оцінки зовнішніх загроз, передусім з боку Росії, як європейській, так і національній безпеці України, що були представлені у «Білій книзі» Служби зовнішньої розвідки (СЗР) України.
Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ зафіксувала 50 порушень режиму припинення вогню на Донбасі. У Луганській області бойовики проводили навчання з бойовою стрільбою.
09 лютого 2021
Європейський конгрес українців (ЄКУ) вважає важливим кроком та підтримує запроваджені в Україні санкції щодо проросійських телеканалів 112, Zik and NewsOne.
08 лютого 2021
Президент Володимир Зеленський утворив делегацію для участі в переговорах у межах Форуму ОБСЄ зі співробітництва в галузі безпеки, Спільної консультативної групи та Консультативної комісії з відкритого неба.
06 лютого 2021
СММ ОБСЄ зафіксувала протягом минулої доби 8 порушень режиму припинення вогню у Донецькій області та 2 таких порушення на Луганщині.
05 лютого 2021
Організація з безпеки та співробітництва в Європі завершує у лютому трирічний процес допомоги Україні у модернізації системи захисту від загроз, пов’язаних з токсичними та небезпечними хімікатами.
Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ зафіксувала дев'ять порушень тиші на Донбасі 3 лютого - всі в Луганській області поблизу Золотого.
04 лютого 2021
Європейський Союз закликає Росію забезпечити скасування усіх необґрунтованих обмежень щодо СММ ОБСЄ на території ОРДЛО, де було зафіксовано 94% усіх перешкоджань Місії за період з середини вересня до кінця грудня 2020 року.
Сполучені Штати підтримують рішення України запровадити санкції щодо телеканалів, які є інструментами російської пропаганди.
Телеканали, щодо яких українська влада запровадила санкції, фінансувалися з російських джерел та були одним з інструментів гібридної агресії РФ проти України.
Спеціальний представник Чинного голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронньої контактній групі (ТКГ) Хайді Грау закликала до "якнайшвидшого розв'язання відкритих питань" на шляху до одночасного відкриття КПВВ в Золотому і Щасті.
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Тереза Рібейро закликала українську владу знайти збалансоване та пропорційне рішення у протидії пропаганді, зі збереженням плюралізму медіа та різноманіття думок.
03 лютого 2021
Збройні формування РФ на Донбасі продовжують вести інженерно-фортифікаційні роботи зі спорудження нових та дообладнання існуючих позицій на лінії зіткнення, у тому числі на ділянках розведення сил та засобів.
Збройні формування РФ застосували 31 січня переносну реактивну систему "Град-П" при обстрілі позицій ЗСУ біля Авдіївки, що є грубим порушенням липневого перемир’я та Мінських домовленостей.
Бойовики російських збройних формувань у понеділок обстріляли на Луганщині безпілотник Місії ОБСЄ, а також обмежували пересування патрулів СММ, зокрема, біля кордону.
02 лютого 2021
СММ ОБСЄ упродовж минулої доби зафіксувала 38 порушень режиму припинення вогню в Донецькій області та 72 таких порушення на Луганщині.
Керівництво загального комітету з питань демократії, прав людини й гуманітарних питань Парламентської асамблеї ОБСЄ закликало Білорусь звільнити політичних в’язнів.
01 лютого 2021
Україна під час засідання Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ розповіла делегаціям країн-учасниць про систему політичного, економічного та військового управління Росією тимчасово окупованими територіями на Донбасі.
Міністерство у справах ветеранів продовжить співпрацювати з ОБСЄ у розбудові системи реабілітації ветеранів.
30 січня 2021
Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ зафіксувала 474 порушення режиму припинення вогню в Донецькій області.
28 січня 2021
Сполучені Штати повністю підтримують заяву Діючого голови ОБСЄ, глави МЗС Швеції Анн Лінде щодо того, що врегулювання конфлікту в Україні має включати і Крим, а СММ ОБСЄ повинна отримати доступ і до півострова.
Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ має мати безперешкодний доступ до всієї території України, включаючи Крим.
Безпідставні звинувачення російської делегації в ОБСЄ на адресу Шведського головування через заяви щодо Криму є неприйнятними.
Європейський Союз засуджує будь-які спроби Росії нав'язати свої закони та норми населенню в Криму, а також у непідконтрольних уряду районах Донецької та Луганської областей України.
Україна закликає російську сторону розблокувати процес обміну утримуваними особами і готова продовжувати цей процес без будь-яких попередніх передумов у нормандському та Мінському форматах.
Зростання збройних провокацій з боку російських окупаційних сил на Донбасі свідчить про бажання Москви підживлювати й надалі розпочатий нею конфлікт.
СММ ОБСЄ минулої доби зафіксувала 76 порушень режиму припинення вогню у Донецькій області та 46 таких порушень на Луганщині.
27 січня 2021
У 2020 році внаслідок російської агресії на Донбасі загинули 50 українських військовослужбовців, ще 339 зазнали поранень.
26 січня 2021
Україна вважає категорично неприйнятним здійснення Росією тиску на Шведське головування в ОБСЄ, що було продемонстровано нещодавньою заявою делегації РФ щодо сигналів чинної очільниці ОБСЄ Анн Лінде у ході візиту до України.
25 січня 2021
Збройні формування РФ та її найманці грубо порушують мінські домовленості, розміщуючи за визначеними лініями відведення важке озброєння.
У США без ексцесів пройшла інавгурація Джозефа Байдена, який наголосив, що об’єднання нації є його пріоритетом на посаді президента Штатів
23 січня 2021
СММ ОБСЄ виявила зенітну установку, розташовану у житловому секторі на території тимчасово окупованої Луганщини.
СММ ОБСЄ зафіксувала минулої доби 39 порушень режиму припинення вогню в Донецькій області, на Луганщині зберігалася "тиша".
22 січня 2021
Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) направила ноту Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ у зв'язку із загибеллю військовослужбовця ЗСУ внаслідок ворожого обстрілу на Донбасі.
Біля н.п. Краснолуцький, що на тимчасово окупованій Луганщині, продовжують знаходитися понад два десятки реактивних систем залпового вогню "Град", розміщених з порушенням ліній відведення.
СММ ОБСЄ упродовж минулої доби зафіксувала сім порушень режиму припинення вогню в Донецькій області, на Луганщині зберігався режим тиші.
Країни-учасниці ОБСЄ мають розглянути способи запобігання замороженню конфлікту на Донбасі за сценарієм Росії, яка перешкоджає прогресу в ТКГ, ховаючись за своїх "маріонеток".
21 січня 2021
Росія використовує пандемію COVID-19 як привід, щоб не відкривати КППВ на лінії зіткнення, обмежуючи пересування населення та Місії ОБСЄ.