В Україні запускають сайт про фінансове життя партій

В Україні запускають сайт про фінансове життя партій

Укрінформ
В Україні з'явився веб-портал «Партійна каса», який відображає інформацію про державне фінансування політичних партій, їх активи та майно.

Про це у вівторок під час прес-конференції в Укрінформі розповів експерт Центру політичних студій та аналітики «Ейдос» Віктор Таран.

«Ключова ідея полягає в тому, щоб цей портал став головною інформаційною базою усього, що стосується державного фінансування політичних партій», - сказав Таран.

За його словами, у найближчій перспективі сайт має стати єдиним уніфікованим веб-ресурсом, куди сходитиметься вся інформація щодо фінансової діяльності політичних партій.

У свою чергу, редактор порталу «Партійна каса» Сергій Адаменко підкреслив, що на сайті розміщено інформацію про доходи, витрати та борги партій, їх матеріальні й нематеріальні активи, аналітика та новини тощо.

Крім того, він зауважив, що на порталі зазначаються відомості про місце розташування офісів партій, структуру грошових активів, банки, в яких партії мають рахунки, а також є розділ «Повідомити про корупцію».

«Мали змогу спілкуватися з європейськими колегами, то вони говорили, що повідомляють про корупцію, як правило, партії одна на одну. Побачимо, як буде в нас», - додав Адаменко.

Як повідомляв Укрінформ, 8 жовтня 2015 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції», що передбачає державне фінансування статутної діяльності політичних партій та відшкодування витрат на передвиборчу агітацію під час виборів народних депутатів України. Окремі положення закону набули чинності 1 липня 2016 року, а саме державне фінансування партій буде розпочато з 1 січня 2017 року.

Законом також запроваджується обов'язкова щоквартальна звітність про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру політичних партій, що подається до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-