У Львові відбувся конкурс крижаних скульптур

У Львові відбувся конкурс крижаних скульптур

Фото
Укрінформ
У Львові на площі перед Оперним театром відбувся конкурс скульптур із криги в межах програми Львівського різдвяного ярмарку.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, ІХ конкурс льодяних скульптур розпочався 14 січня та тривав два дні.

Озброївшись льодорубами, болгарками та електропилами, протягом двох днів над створенням скульптур із криги біля головної ялинки Львова працювали п’ятеро професійних скульпторів - випускників Академії мистецтв: Сергій Жолудь, Денис Шиманський, Володимир Семків, Юрій Царенко й Тарас Попович. Ключова тема робіт - «Свято у Львові».

Як зізнаються майстри, цього року погода була не з найкращих, але вони за дев’ять років звикли до екстремальності цього конкурсу. Нині через плюсову температуру та відлигу у Львові шмати криги дуже важко кріпилися один до одного, але скульптори пам’ятають і гірші роки, коли сонце розтоплювало лід просто під час роботи.

Конкурс льодових скульптур у Львові / Фото: Маркіян Лисейко, Укрінформ

Оцінювала старання учасників та визначала переможця відома сім’я митців – Дарія Альошкіна та Гордій Старух, які протягом багатьох років були учасниками конкурсу. Митці повинні були не лише вразити суддів ідеєю, але й дотриматися симетрії, правильності пропорцій, чистоти обробки льоду, а також деталізовано відобразити ескіз. Окрім того, учасники також голосували один за одного.

«Ми по суті використали античну систему вибору переможця, під час якої скульптори самі дивляться на роботи своїх конкурентів і об’єктивно оцінюють, хто найкращий. Тож колективним голосуванням команда вирішила, що переможцем є Денис Шиманський. Це робота, яка стоїть по центру, дуже складна і я навіть би сказав ризикована, враховуючи погоду. Але він примудрився справитися», - зазначив Старух.

Робота Шиманського – «Крилатий танець». В цій скульптурі зображено чотири особи, що танцюють, наче літають.

Якщо температура повітря не підніметься вище 0 градусів, скульптури простоять два тижні.

Читайте також: Українські художниці потрапили у списку фіналістів Болонської виставки ілюстраторів

Торік льодяні скульптури тут «прожили» лише кілька днів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-