У Франківську презентували факсимільне видання Мазепинського Євангелія

У Франківську презентували факсимільне видання Мазепинського Євангелія

Фото
Укрінформ
В Івано-Франківській обласній бібліотеці імені Івана Франка презентували факсимільне видання Мазепинського Євангеліє, яке датують 1708 роком.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив митрополит Івано-Франківський та Галицький ПЦУ Іоасаф Василиків, передає Укрінформ.

«В Івано-Франківській обласній бібліотеці мав честь взяти участь в презентації факсимільного видання Мазепинського Євангелія, яке презентував Надзвичайний і Повноважний Посол України в Лівані Ігор Осташ. Євангеліє надруковано у січні 1708 року в сирійському місті Алепо коштом гетьмана України Івана Мазепи для арабськомовного світу», - повідомив Василиків.

В Івано-Франківську презентували факсимільне видання Мазепинського Євангелія / Фото: Іоасаф Василиків

За його інформацією, видання факсимільного Євангелія профінансував Фонд пам’яті митрополита Володимира, який очолює митрополит Олександр (Драбинко) ПЦУ.

Відомо, що Євангеліє, видане за кошти гетьмана Мазепи, знайшов дипломат Ігор Осташ. Воно впродовж багатьох років знаходилось в Національній бібліотеці імені Вернадського. Цінність Євангелія передусім у тому, що це - історична знахідка, пам’ятка національної культури, яка засвідчує державницькі процеси на території України у XVIII столітті.

27 серпня Мазепинське Євангеліє було презентоване в Національному заповіднику «Софія Київська» і подароване у його колекцію.

Частина накладу Євангелія випущена в максимально наближеному до оригіналу вигляді: у шкіряному переплетенні з тисненням і оздобленням ручної роботи.

Іван Степанович Мазепа (Колединський) - гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави на Лівобережній (1687–1704) і всій Наддніпрянській Україні (1704–1709). Князь Священної Римської імперії (1707—1709). Представник шляхетського роду Мазеп-Колединських герба Курч із Київщини.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-