Історія

30 вересня 2023

27 вересня 2023


У Києві відкрили мультимедійну виставку, присвячену репресіям української інтелігенції

У столичному Музеї видатних діячів української культури відкрили мультимедійну історичну виставку “[Не]знищен[н]і”, присвячену репресіям української інтелігенції початку XX століття.

26 вересня 2023


МКІП внесе зміни до Держреєстру нерухомих пам’яток для збереження історичної будівлі на Рейтарській

Міністерство культури та інформаційної політики України внесе зміни до Державного реєстру нерухомих пам’яток для збереження історичної будівлі по вулиці Рейтарська, 37 у Києві.

24 вересня 2023

22 вересня 2023

21 вересня 2023


США передали Україні старовинні артефакти, вивезені через Росію

Сполучені Штати передали Україні старовинні артефакти, зокрема, скіфські мечі, частину старовинного списа, кинджал бронзового віку, а також інші предмети історичної спадщини, вилучені під час спроби незаконного ввезення в США з Росії.

20 вересня 2023


До нового навчального року перевидадуть підручники з історії України - Лісовий

За два тижні вчителям передадуть методичні матеріали, як розповідати учням про війну, а максимум до початку наступного навчального року буде перевидано підручники з історії України, до яких включать розділ про нинішні воєнні дії.

19 вересня 2023


Під виглядом «реставрації» у Ханському палаці в Бахчисараї окупанти будують амфітеатр

Росіяни продовжують нищити єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури - Ханський палац у тимчасово окупованому Бахчисараї. Під виглядом "реставраційних робіт" на території Посольського дворика палацу будують амфітеатр.

18 вересня 2023

17 вересня 2023


Газовий союз Путіна з Меркель був свого роду пактом Молотова-Ріббентропа - Моравецький

Близькі відносини Німеччини і Росії у газовій сфері призвели до російської агресії проти України. Пакт Молотова-Ріббентропа можна прирівняти до "енергетичного пакту Путін-Меркель".

14 вересня 2023

13 вересня 2023


У Кам’янці-Подільському експонують трипільські статуетки

У Музеї старожитностей Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника відкрилася виставка «Глиняні боги Трипілля», на якій експонують трипільські статуетки, що датуються ІІІ-V тисячоліттям до нашої ери.

12 вересня 2023

09 вересня 2023

08 вересня 2023


У Києво-Печерській лаврі відкрили пам’ятну дошку на честь князя Костянтина Острозького

До 509-ої річниці битви під Оршею в Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відкрили меморіальну дошку на честь князя Костянтина Острозького, який очолив українсько-литовсько-польсько-білоруське військо у битві проти московської армії у 1514 році.

06 вересня 2023


У Києві презентували книгу «Спецоперація «Некро». Розсекречені історії з архіву розвідки»

У Києві відбулася презентація книги дослідника історії спецслужб Олександра Скрипника «Спецоперація «Некро». Розсекречені історії з архіву розвідки», у якій йдеться про невідомі епізоди спецоперацій ДПУ/НКВС/МДБ/КДБ СРСР за кордоном щодо діячів українського національно-визвольного руху.

01 вересня 2023

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-