Росія розсилає українським солдатам на Донбасі СМСки з погрозами - Bild

Росія розсилає українським солдатам на Донбасі СМСки з погрозами - Bild

Укрінформ
Російська сторона намагається деморалізувати бійців української армії на Донбасі, використовуючи високі технології.

Про це пише німецьке видання Bild.

"Не лише важке російське озброєння має турбувати українців. Також на пропагандистському фронті російська армія використовує високі технології для того, щоб деморалізувати супротивника", - йдеться в публікації.

Від початку бойових дій українським воїнам на фронті були відправлені тисячі СМС-повідомлень зі сповненими ненависті повідомленнями та погрозами. Вони приходять з невідомих номерів на особисті стільникові телефони, за допомогою яких українські солдати підтримують контакт зі своїми сім'ями. ЗМІ наводить фотодокази таких СМС, в яких солдатів порівнюють з "німцями під Сталінградом", називають гарматним м'ясом і тому подібне.

Показовим є те, що текстові повідомлення у рамках цієї психологічної війни, які надходили останні кілька днів, були українською мовою.

ЗМІ розкриває технологію того, яким чином тисячі СМС відправляються на мобільні телефони солдатів та цивільних осіб вздовж лінії фронту в східній частині українського Донбасу. "Для того, щоб імітувати сигнали стільникового телефона та відправляти піратські СМС на тисячі пристроїв, необхідні новітні технології. Експерти вважають, що за останніми атаками в так званій електронній війні на сході України стоїть високотехнологічне обладнання, яке було розміщене в Донецькій області з середини 2015 року російською армією", - пише газета.

Йдеться про сучасний комплекс радіоелектронної боротьби RB - 341V Leer - 3, власну розробку РФ, яку і в самій російській армії було взято на озброєння лише в 2015 році. Вона працює в комплексі з безпілотними апаратами.

Втім, за інформацією Bild, психологічний ефект від таких СМС обмежений, і вони не справляють на бійців бажаної дії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-