
Окупанти п'ять разів обстрілювали позиції ЗСУ, один боєць підірвався на міні
Упродовж дня російські окупаційні війська 5 разів обстрілювали позиції підрозділів Об'єднаних сил з різних видів зброї.
27 лютого 2021
Упродовж дня російські окупаційні війська 5 разів обстрілювали позиції підрозділів Об'єднаних сил з різних видів зброї.
Українська делегація в Тристоронній контактній групі очікує реакції держав-партнерів та керівництва міжнародних організацій на посилення російськими окупантами обстрілів на Донбасі.
Неподалік населеного пункту Луганське внаслідок підриву на протипіхотній осколковій міні натяжної дії (ПОМ-2) отримав поранення військовослужбовець зі складу Об'єднаних сил.
Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) направила ноти до Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ ОБСЄ) через поранення 11 військовослужбовців Збройних сил України.
За минулу добу, 26 лютого, російські окупаційні війська 14 разів порушили режим тиші. Вісім військовослужбовців ЗСУ отримали поранення, ще троє воїнів – бойове травмування.
26 лютого 2021
Фахівці Міжнародного Комітету Червоного Хреста здійснюють заходи з транспортування маломобільних осіб через гуманітарні коридори на лінії розмежування для проведення операцій чи возз’єднання з сім’ями.
На тимчасово окупованих територіях перебуває понад 450 тис. дітей шкільного віку, що становить майже 10% від загальної кількості школярів в Україні.
Не лише рядових фігурантів, а й колишніх керівників державних структур, які замість того, щоб захищати свою країну, опинилися на боці агресора, треба притягувати до відповідальності.
"Державна стратегія деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь", яку затвердила Рада національної безпеки та оборони, складається з двох частин - військової і цивільної.
Президент Володимир Зеленський вніс зміни до складу делегації для участі у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Сході України.
У районі проведення операції Об'єднаних сил від початку доби зафіксовано 10 порушень режиму припинення вогню, десятеро українських військовослужбовців були поранені або зазнали бойових травмувань.
Спецслужби Росії вербують мешканців окупованих територій до приватних військових компаній. Після підготовки в РФ бійці беруть участь у бойових діях у багатьох країнах світу.
Держава з об’єктивних причин частково забезпечила громадян з тимчасово окупованих територій медичними сервісами на КПВВ, однак робота в цьому напрямку триває.
Російські окупаційні війська станом на 12.00 26 лютого двічі порушили режим припинення вогню. Наразі втрат серед українських захисників немає.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що для просування у досягненні миру на Донбасі потрібен новий саміт лідерів Нормандської четвірки.
Щоденно КПВВ «Станиця Луганська» - єдиний контрольний пункт, у якому здійснюється щодобовий пропуск людей через лінію розмежування, - перетинають близько 1,5 тисячі людей.
За паспортом, в який громадянин не встиг вклеїти фотокартку по досягненню віку, можна виїхати з ОРДЛО через контрольні пункти в'їзду-виїзду (КПВВ), але по прибуттю на підконтрольну Україні територію документ необхідно оформити.
25 лютого 2021
Віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков вважає, що переговори в "нормандському форматі" наразі є більш дієвими, ніж Мінський процес.
Віцепрем'єрміністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков вважає, що режим припинення вогню на Донбасі припиняє працювати.
Війна в Україні, яка була розпочата агресією РФ 20 лютого 2014 року, має бути завершена, а Україна та її кордони мають поважатися.
Віцепрем'єрміністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що у законопроєкті про перехідний період слова «колаборант» не буде через те, що у міжнародному праві це поняття не визнається як юридична категорія.
Тимчасово непідконтрольні уряду України території Донецької та Луганської областей перебувають на межі техногенно-екологічної катастрофи через радіаційне забруднення.
Російські окупаційні війська від початку доби п'ять разів порушили режим припинення вогню.
Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm отримали візуальне підтвердження інформації щодо першої офіційної фіксації російської радіолокаційної станції 51У6 «Каста-2Е1» на окупованій частині українського Донбасу.
Ратифікація Україною Римського статуту дозволить прокурору Міжнародного кримінального суду без дозволу Палати ухвалювати рішення щодо розслідування злочинів, вчинених на території окупованого Криму та Донбасу.
Громадська організація «Promote Ukraine» в Бельгії разом з Центром громадських свобод в Україні в рамках кампанії протидії російській агресії #StopRussianBrutality закликає всіх українців взяти участь в однойменному флешмобі.
Генпрокурор Ірина Венедіктова підписала 16-те інформаційне повідомлення до Міжнародного кримінального суду.
Мінська обласна експертна комісія з оцінки інформаційних продуктів знайшла «ознаки екстремізму» в книзі «Білоруський Донбас», в якій розповідається про білорусів, які брали участь у російсько-українському конфлікті на Донбасі.
За минулу добу, 24 лютого, російські окупаційні війська 6 разів порушили режим тиші на Донбасі.
24 лютого 2021
Збройні формування Російської Федерації здійснили чергову низку провокацій, результатом яких стало збільшення кількості обстрілів вздовж всієї лінії розмежування.
Вийшов офіційний трейлер драми режисерки Наталки Ворожбит «Погані дороги», що стала призером Венеційського кінофестивалю.
Збройні формування Російської Федерації з початку доби 22 рази порушували режим припинення вогню на Донбасі.
Стан пораненого 22 лютого біля шахти «Бутівка» на Донеччині військового стабільно тяжкий.
Україна надала так звані автобуси-човники для перевезення громадян через лінію розмежування на контрольно-пропускних пунктах «Золоте» й «Щастя», однак російська сторона знову відмовила у відкритті КПВВ зі свого боку.
23 лютого 2021
Ворожий снайпер поранив на Донбасі українського військового.
Поки Росія заперечує свою роль агресора у конфлікті на Донбасі та видає себе за посередника в мирному процесі, немає жодних перспектив на конструктивні переговори й повернення миру на сході України.
Від початку доби 23 лютого в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано сім порушень режиму припинення вогню з боку окупантів.
Офіційний Вільнюс закликає Москву звільнити усіх засуджених українців на окупованих територіях за політично вмотивованими справами і допустити в окупований Крим моніторингову місії ООН з дотримання прав людини.
Вісім цивільних осіб загинули, ще 62 зазнали поранень внаслідок обстрілів на Сході України впродовж 2020 року.
Політв'язні Криму і Донбасу мають входити до одного списку в'язнів Кремля, незалежно від того, де їх утримують.
Оперативне командування "Південь" повідомило, що 23 лютого в районі проведення ООС внаслідок ворожих обстрілів загинув сержант Дмитро Сардак.
Для посилення на Донбасі передових позицій окупаційних військ прибув зведений снайперський підрозділ збройних сил РФ.
Від початку поточної доби, станом на 12 годину 23 лютого, зафіксовано п’ять обстрілів з боку збройних формувань Російської Федерації. В результаті обстрілу один військовослужбовець загинув, ще один отримав поранення.
Патруль СММ ОБСЄ зафіксував у неділю 21 реактивну систему залпового вогню, розміщені з порушенням ліній відведення.
У зоні воєнних дій на сході України загинув житель Ічнянського району Чернігівщини, старший солдат-контрактник Сергій Петраускас.
Уряд Німеччини виділить €10 мільйонів на розвиток соціальних послуг і підтримку постраждалих від наслідків пандемії COVID-19 у громадах на сході України.
22 лютого 2021
Підготовку до захоплення Криму Росія розпочала задовго до початку активних дій. Про посилення російського угруповання в Криму воєнна розвідка України доповідала вищому керівництву держави.
Створення військової поліції із повноваженнями здійснення досудового слідства могло би прискорити розслідування багатьох випадків, які трапляються на Донбасі.
Ситуація у зоні проведення операції Об'єднаних сил контрольована, ознак створення наступальних угруповань противника не виявлено.
На Донеччині, у районі шахти “Бутовка”, внаслідок обстрілів противника було поранено військовослужбовця, ще один загинув.
Донбас напередодні осінніх виборів до Держдуми РФ стає сірою зоною для виборчого процесу у Росії.
На Донбасі буде збудовано новий цивільний аеропорт.
21 лютого 2021
Від початку доби 21 лютого в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано одне порушення режиму припинення вогню з боку окупантів.
Російські окупанти і надалі повністю блокують дорожні коридори п’яти контрольних пунктів в’їзду-виїзду на Донбасі - «Щастя», «Золоте», «Гнутове», «Майорське» та «Мар’їнка».
20 лютого 2021
Російські окупаційні від початку доби п'ять разів порушили режиму припинення вогню, втрат у лавах Об'єднаних сил немає.
Російська Федерація під приводом карантинних заходів блокує перетин КПВВ мешканцями тимчасово окупованих територій на підконтрольну уряду України територію, у 2020 році кількість переходів через КПВВ скоротилась, у порівнянні з 2019-им, у 27 разів.
Російська Федерація агресією не досягла своєї стратегічної мети щодо України, не утримала нашу державу у сфері свого впливу, а навпаки — назавжди втратила її.
Дії Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей ведуть до радіаційного забруднення грунтових вод та масштабного екологічного лиха. Україна вже звернулася до МАГАТЕ з проханням направити групу експертів для моніторингу зберігання радіоактивних матеріалів на тимчасово окупованих територіях.
Протягом минулої доби, 19 лютого, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано п’ять порушень режиму припинення вогню.
19 лютого 2021
Кожен командир має миттєво ухвалювати рішення про доречність відкриття вогню, якщо є загроза життю військовослужбовців.