Уряд схвалив законопроект про режим спільного транзиту

Уряд схвалив законопроект про режим спільного транзиту

Укрінформ
Уряд підтримав розроблений Міністерством фінансів проект Закону України «Про режим спільного транзиту».

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

"Кабінет Міністрів підтримав розроблений Міністерством фінансів проект Закону «Про режим спільного транзиту». Законопроект покликаний наблизити українське законодавство у митній сфері до митного законодавства ЄС шляхом імплементації положень Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами", - йдеться у повідомленні.

Законопроект передбачає прийняття окремого Закону «Про режим спільного транзиту», яким встановлюються: основні засади організації та здійснення спільного режиму транзиту товарів через митну територію України; порядок і умови переміщення таких товарів, здійснення митних формальностей, застосування механізму гарантування сплати митного боргу, застосування спеціальних транзитних спрощень.

«Законопроект є важливим для України, адже дозволить застосовувати європейські транзитні правила, що дасть можливість підприємствам використовувати єдину митну декларацію та єдину гарантію для переміщення товарів від свого складу до складу контрагента. Як наслідок, відбудеться суттєве прискорення та здешевлення руху товарів, від якого виграють усі учасники: експортери, перевізники, імпортери», - сказав заступник міністра фінансів Сергій Верланов.

Читайте також: Обсяг торгівлі товарами між Україною та Туреччиною зріс на 11,2%

У міністерстві пояснюють, що прийняття закону дозволить зменшити кількість митних формальностей, необхідних для контролю за транзитним переміщенням. Українська митниця отримуватиме від митниць інших країн попередню інформацію про вантажі ще до перетину ними українського кордону, що дасть змогу аналізувати операції щодо їх ризиковості ще до моменту прибуття товарів в Україну.

Крім того, це дозволить обґрунтовано визначати форми митного контролю, тим самим, не затримуючи вантажі на кордоні митними оглядами та іншими контрольними процедурами.

Також передбачається внесення змін до Закону України «Про транзит вантажів», пов’язаних із запровадженням в Україні спільного режиму транзиту, в частині подання учасниками транзиту необхідних документів.

У Мінфіні нагадують, що проект Закону України «Про режим спільного транзиту» розроблено на виконання статей 76, 84 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, додатка XV до цієї Угоди в частині подальшої участі України в спільній транзитній системі відповідно до Конвенції про процедуру спільного транзиту від 20 травня1987 року.

Завдання щодо підготовки законопроекту визначене у Плані пріоритетних дій Уряду на 2019 рік, у Меморандумі про взаєморозуміння між Україною як позичальником та Європейським Союзом як кредитором, ратифікованим Законом України від 8 листопада 2018 року № 2613-VIII.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-