Україна за три роки може побудувати “з нуля” перший аеропорт - Омелян

Україна за три роки може побудувати “з нуля” перший аеропорт - Омелян

Укрінформ
Аеропорт у Солоному, що обслуговуватиме Запоріжжя, Дніпро та Кривий Ріг, може бути збудований за 3 роки.

Про це сказав міністр інфраструктури Володимир Омелян на спільній прес-конференції з комерційним директором компанії Ryanair Девідом О'Брайаном, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"З цього аеропорту (у Солоному - ред.) 30-40 км до центру кожного з міст (мова йде про Дніпро та Запоріжжя - ред.). У цьому місці не буде проблем ні з власністю, ні з впливами якихось осіб. Це буде дійсно гідний новий об'єкт, перший аеропорт, що буде збудовано в незалежній Україні", - сказав Омелян.

Він висловив очікування, що за умов належного фінансування новий аеропорт може бути збудований за 3 роки.

"Ми виходимо з того, що будівництво аеропорту в Солоному розв'яже проблему авіасполучення цілої конгломерації: Дніпра, Запоріжжя, Кривого Рогу. Я вважаю, що це правильне рішення", - додав Омелян.

Читайте також: Омелян прогнозує захід Ryanair у 4-5 регіональних аеропортів наступного року

При будівництві аеропорту, ймовірно, буде використано модель державно-приватного партнерства: держава будуватиме злітно-посадкову смугу, а приватний інвестор - усе решту.

"Я сподіваюся, що кошти будуть проголосовані у четвер або найближчим часом. Я хотів би бачити співфінансування з боку області та міст", - зазначив Омелян.

Він не назвав попередню фінансову оцінку будівництва, але зазначив, що вартість об'єкта співставна з вартістю реконструкції аеропорту в Дніпрі, яка планувалася раніше.

Омелян також висловив сподівання, що новий аеропорт успішно функціонуватиме паралельно з реконструйованим аеропортом у Запоріжжі.

Як повідомляв Укрінформ, проект бюджету-2019 передбачає кошти на будівництво першого нового летовища в Україні - у селищі міського типу Солоному (Дніпропетровська область).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-