Насалик розповів про компанію, що планує будувати завод ядерного палива в Україні

Насалик розповів про компанію, що планує будувати завод ядерного палива в Україні

Укрінформ
Обсяг фінансування китайської компанії China Nuclear Fuel Corporation, яка планує викупити російську частку в проекті заводу з виробництва ядерної палива, співмірний з обсягом фінансування усього держбюджету України.

Про це на засіданні Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Це державна китайська фірма, але з об'ємом фінансування як у бюджету нашої держави", - сказав Насалик.

За його словами, робота з компанією тривала протягом двох років - і на сьогодні китайці готові співпрацювати з Україною для будівництва заводу з виробництва ядерного палива. 

"Міністерство не продовжує роботу, а, нарешті, за 8 років існування, завершує цю роботу", - нагадав Насалик.

Читайте також: Бізнес закликав до 20 липня розблокувати транш МВФ для України

Як повідомлялося, у 2010 році Україною та Росією створено спільне підприємство з виробництва ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000 - ПрАТ "Завод з виробництва ядерного палива".

Під спорудження об'єкта виділені 6,8 га біля селища Смоліне (Кіровоградська обл). У проекті українському державному концерну "Ядерне паливо" належить 50% + 1 акція, а решта 50% мінус 1 акція - російській "ТВЕЛ".

Для реалізації проекту будівництва заводу українською стороною на сьогодні профінансовано еквівалент 10 млн дол. США, з них 5,2 млн дол. США - аванс на виготовлення нестандартизованого обладнання виробництва ВАТ «ТВЕЛ». 

Китайська компанія China Nuclear Fuel Corporation висловила зацікавленість у викупі російської частки (50% мінус 1 акція) у проекті будівництва заводу ядерного палива на території України. Крім того, інвестор покриє витрати України, що раніше були здійснені на фінансування будівництва заводу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-