
Енергоатом та британська Urenco домовилися про постачання збагаченого урану до 2035 року
Українські атомні електростанції отримуватимуть збагачений уран від британської компанії Urenco до 2035 року.
28 листопада 2023
Українські атомні електростанції отримуватимуть збагачений уран від британської компанії Urenco до 2035 року.
Гендиректору підрозділу держпідприємства НАЕК "Енергоатом", який підозрюється у завданні майже 100 млн грн збитків державі при будівництві сховища відпрацьованого ядерного палива, суд обрав запобіжний захід - застава у розмірі 7 млн грн.
25 листопада 2023
До 2026 року Україна планує наполовину забезпечити себе ядерним паливом, а другу половину отримувати від американських партнерів, і таким чином зруйнувати російську монополію в цій галузі.
19 листопада 2023
Словаччина виступає проти включення ядерного палива для АЕС до 12-го пакету антиросійських санкцій ЄС.
08 листопада 2023
НАЕК «Енергоатом» та американська компанія Holtec International планують збудувати в Україні завод, де вироблятимуться контейнери для відпрацьованого палива з атомних електростанцій.
13 вересня 2023
В історії залежності України від ядерного палива виробництва РФ поставлено жирну крапку.
10 вересня 2023
Міністр енергетики Герман Галущенко під час урочистостей з нагоди завантаження у реактор ВВЕР-440 Рівненської АЕС першої партії ядерного палива виробництва Westinghouse і НАЕК "Енергоатом" подякував за ефективну співпрацю.
28 серпня 2023
Словаччина уклала угоду з швейцарською філією американської компанії Westinghouse про постачання ядерного палива для АЕС, також країна шукає іншого джерела у Франції. Це дозволить Словаччині позбутися залежності від палива з Росії.
23 серпня 2023
Уряд Великої Британії надасть кредитні гарантії на суму 192 млн фунтів (225 млн євро) для зміцнення енергетичної безпеки України та допомоги у позбавленні залежності від ядерного палива з РФ.
13 липня 2023
Щоб придбати ядерні реактори та інше обладнання російського виробництва у Болгарії, Україна має підписати відповідний договір з Росією.
17 квітня 2023
США, Велика Британія, Франція, Канада і Японія оголосили про створення альянсу для витіснення росії зі світового ринку ядерного палива.
13 квітня 2023
Меморандум про співпрацю в урановидобувній галузі між «Енергоатомом» та канадською компанією САМЕСО пришвидшить витіснення росії з ринку ядерного палива.
11 квітня 2023
“Енергоатом” домовився із канадською компанією “Camecо” про закупівлю ядерного палива для використання на українських атомних електростанціях.
20 березня 2023
ДП «НАЕК «Енергоатом» уклало угоду із CAMECO, одним із найбільших у світі виробників природного урану, про забезпечення стабільного постачання ядерного палива на 2024-2035 роки.
17 березня 2023
Міністр енергетики України Герман Галущенко відвідав підприємство, де вироблятимуть ядерне паливо для вітчизняних атомних енергоблоків, а згодом і для експорту до інших країн.
16 березня 2023
Україна працює над виробництвом власного ядерного палива, і уже через три роки планує забезпечити ним половину потреб вітчизняних АЕС.
23 лютого 2023
НАЕК «Енергоатом» розглядає можливість розміщення майданчиків для малих модульних реакторів поблизу Славутича.
12 лютого 2023
Україна диверсифікувала постачання ядерного палива для атомної генерації і на сьогодні є повністю незалежною від росії.
20 січня 2023
Україна планує побудувати 2 реактори на Хмельницькій АЕС з використанням новітніх технологій, остаточно відмовившись від російського зразка.
19 грудня 2022
Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін і виконавчий директор міжнародної компанії Urenco Борис Шухта у форматі онлайн- зустрічі обговорили питання постачання палива для українских АЕС.
14 грудня 2022
Необхідні жорсткі санкції проти російської федерації щодо постачання ядерного пального і технологій для атомної енергетики.
02 листопада 2022
Державна інспекція ядерного регулювання вимагає обмежити роботу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП) на Запорізькій атомній електростанції через незаконне будівництво, яке розпочали росіяни.
29 вересня 2022
Японська транснаціональна корпорація Mitsubishi Heavy Industries у співпраці з трьома енергокомпаніями побудує ядерний реактор на легкій воді.
08 серпня 2022
На Запорізькій атомній електростанції, підривом якої лякають світ російські загарбники, перебуває 1,2 тисячі тонн ядерного палива, і у разі теракту постраждають території не лише України, а й росії.
03 серпня 2022
Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі занепокоєний ситуацією на Запорізькій АЕС, яка опинилася під контролем російських загарбників, зокрема щодо забезпечення заходів ядерної безпеки.
18 липня 2022
Словаччина впродовж кількох місяців веде переговори з метою знаходження постачальників ядерного палива для АЕС на заміну "росатому".
26 квітня 2022
ДП "НАЕК "Енергоатом" отримав окремий дозвіл на введення в експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.
Видобуток урану на сході Словаччини може стати розв'язанням проблеми зниження залежності країни від постачання ядерного палива з росії.
22 квітня 2022
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час робочого візиту у Вашингтон провів зустріч із міністром торгівлі США Джиною Раймондо, у ході якої сторони обговорили питання розвитку двосторонньої торгівлі, зменшення торговельних бар’єрів та санкцій проти росії.
07 квітня 2022
Угорщина отримала у середу першу партію російського ядерного палива для АЕС «Пакш» повітряним шляхом.
реклама