Китай

реклама

28 листопада 2023


Керівник центробанку Китаю прогнозує річне зростання економіки на рівні 5%

Глава Народного банку (центробанку) Китаю Пань Гуншен заявив, що економіка КНР продовжує набирати обертів у відновленні й за підсумками року досягне встановленого урядом показника зростання у 5 відсотків.


Китай нагадує Тайваню про війну при спробі «від’єднатися»

Китай готовий створити широкі можливості для мирного возз’єднання з Тайванем, але не допустить спрямованої на незалежність острова «сепаратистської» діяльності і нагадує тайванцям про ризики війни у разі спроби «від’єднатися».

27 листопада 2023

26 листопада 2023


Китай звинуватив у вторгненні у свої територіальні води есмінець США

Міністерство оборони КНР заявляє, що китайські військові витіснили американський есмінець USS Hopper, який "незаконно увійшов до територіальних вод" країни біля островів Сіша в Південно-Китайському морі.


Топдипломати Китаю, Південної Кореї та Японії проводять першу за чотири роки зустріч

Міністри закордонних справ Китаю, Японії та Південної Кореї вперше за чотири роки проводять переговори у тристоронньому форматі, головним питанням яких є відновлення зустрічей лідерів їхніх країн.


Китай і Японія домовились поновити проведення стратегічних діалогів

Міністри закордонних справ Китаю і Японії Ван Ї та Йоко Камікава домовились поновити проведення китайсько-японських стратегічного діалогу, двостороннього діалогу з питань безпеки та регулярних консультацій між дипломатичними відомствами.

25 листопада 2023


Компанія Nvidia перенесла старт поставок чипів ШІ до Китаю

Американський технологічний гігант Nvidia повідомив клієнтів у Китаї, що старт виробництва нових чипів зі штучним інтелектом (ШІ), розробленого з урахуванням експортних обмежень для Китаю, відкладається до першого кварталу наступного року.

24 листопада 2023


Франція закликала Китай не сприяти військовим діям РФ в Україні

Міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна під час офіційного візиту до Пекіна закликала китайську владу виявити пильність та гарантувати, що жодні китайські структури не сприятимуть незаконним військовим зусиллям Росії.


В Росії продажі китайських автомобілів сягнули піку - Reuters

Продажі китайських авто в Росії, здається, досягли піку на тлі відновлення внутрішнього виробництва після відтоку західних автовиробників. Проте нещодавнє зростання ринку може зупинитись, оскільки високі витрати на імпорт і процентні ставки починають «кусатися».


Вертикальний зліт і посадка: у Китаї розробила новий тип безпілотника

Китайська компанія-виробник дронів Changchun Changguang Boxiang UAV розробила новий тип безпілотного літального апарата, який має дві пари нерухомих крил і кілька гвинтів та здатний вертикально злітати й приземлятися.


Росія за допомогою Китаю планує побудувати підводний тунель до Криму - WP

Російські та китайські бізнесмени, наприкінці жовтня таємно обговорили плани будівництва підводного тунелю, який має з'єднати Росію з окупованим Кримом, сподіваючись таким чином зробити транспортний маршрут, захищений від українських атак.

23 листопада 2023


У Китаї колишньому партійному чиновнику дали 14 років в'язниці за хабарі на $7 мільйонів

У Китаї колишнього заступника секретаря провінційного комітету Компартії східної провінції Цзянсу, визнаного винним в отриманні хабарів на $7 мільйонів, засудили до 14 років ув’язнення.

22 листопада 2023


Китайське безпілотне метеорологічне судно розпочало першу дослідницьку місію в морі

Розроблене і збудоване в Китаї безпілотне метеорологічне судно для спостереження за хмарами та морським туманом розпочало свою першу тривалу дослідницьку місію в Жовтому морі, в ході якої має подолати в автономному режимі понад 110 морських миль.

21 листопада 2023


Філіппіни пропонують розробити правила поведінки в Південнокитайському морі без участі КНР

Філіппіни звернулися до сусідніх Малайзії та В’єтнаму з пропозицією обговорити розробку власного кодексу поведінки в Південнокитайському морі, оскільки укладення ширшої регіональної угоди з Китаєм впродовж багатьох років залишається без прогресу.

20 листопада 2023


Китай закликає якнайшвидше провести міжнародну конференцію щодо ситуації в Палестині

Китай закликає якнайшвидше провести велику міжнародну мирну конференцію з врегулювання конфлікту між Палестиною та Ізраїлем із якомога ширшим представленням країн та сформулювати відповідну дорожню карту з часовим графіком її виконання.

19 листопада 2023

18 листопада 2023

17 листопада 2023

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-