В Італії виступили за участь Росії та Китаю на Саміті миру, але є умова для Москви
Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні підтримує участь РФ та Китаю на Саміті миру щодо України. Проте Москва не повинна вимагати капітуляції України.
20 вересня 2024
Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні підтримує участь РФ та Китаю на Саміті миру щодо України. Проте Москва не повинна вимагати капітуляції України.
Оборонне відомство Китаю назвало продажі Сполученими Штатами зброї Тайваню серйозним порушенням американською стороною принципу одного Китаю.
Президент України затвердив рішення РНБО, що запроваджує санкції проти шістьох фізичних та більш як 40 юридичних осіб з Росії, Ірану та Китаю.
19 вересня 2024
Китай у четвер запустив у космос останню пару супутників для своєї глобальної навігаційної системи «Бейдоу-3» (BeiDou-3). Надалі планується розгортання новітньої «Бейдоу-4», яка забезпечуватиме навігацію в будівлях, під водою і навіть у космосі.
Сполучені Штати у рамках посилення стримування Китаю планують залишити на філіппінському острові Лусон наземний ракетний комплекс середньої дальності «Тайфун», доставлений сюди для спільних із Філіппінами військових навчань.
Три китайські військові судна, в тому числі авіаносець, без дозволу увійшли до прилеглої зони територіальних вод Японії.
18 вересня 2024
Війна в Україні чітко продемонструвала тенденцію зближення авторитарних режимів Росії, Китаю, Ірану і КНДР та їхню готовність підтримувати одне одного, що вимагає здатності до консолідації від демократичного світу.
Китай у відповідь на рішення уряду Сполучених Штатів передати Тайваню чергову партію озброєння запровадив обмежувальні заходи проти дев’яти американських компаній.
Авіаносна ударна група ВМС Китаю у середу рано вранці пройшла неподалік східного узбережжя Тайваню в напрямку Філіппінського моря.
Сполучені Штати цього тижня направлять до Пекіна урядову делегацію для обговорення з китайською стороною потоку дешевих китайських товарів, що заполонили світові ринки й загрожують існуванню цілих секторів промисловості інших країн.
17 вересня 2024
Російська влада почала переводити торгівлю з Китаєм на криптовалюту. Пріоритет був наданий компаніям, які закуповують товари подвійного призначення.
ВМС США вчергове направили військовий літак через Тайванську протоку для демонстрації підтримки вільного й відкритого міжнародного повітряного простору. Китай у відповідь підняв винищувачі над водним шляхом, який він називає своїм.
Міністр торгівлі КНР Ван Веньтао на зустрічі з міністром економічного розвитку Італії Адольфо Урсо в Римі заявив, що розслідування ЄС проти китайських виробників електромобілів серйозно впливає на плани компаній із КНР інвестувати в Італію.
Поки у риториці китайської сторони присутні такі визначення, як «українська криза» замість війна Росії проти України, на жодні «мирні плани» Пекіна на варто звертати уваги.
Перша «ракетка» України Вадим Урсу спробує пробитися до основної сітки змагань АТР 250 у китайському місті Ченду із призовим фондом $1,269,245.
16 вересня 2024
Судно берегової охорони Філіппін, яке п’ять місяців стояло на якорі біля спірної мілини Сабіна в Південнокитайському морі та через яке трапилося кілька небезпечних сутичок із китайськими кораблями, залишило цей район і повернулось до порту базування.
14 вересня 2024
Влада Китаю підвищить пенсійний вік для населення вперше з 1978 року, що має на меті сповільнити скорочення робочої сили та підтримати економіку країни.
13 вересня 2024
Заступник постійного представника США при ООН Роберт Вуд розкритикував китайський план досягнення миру в Україні.
Росія торік розпочала виробництво нового ударного безпілотника великої дальності «Гарпія-А1» з використанням китайських компонентів.
Німеччина вперше за понад двадцять років направила два військові кораблі через Тайванську протоку.
Пекін взяв до уваги критичну заяву Президента Володимира Зеленського з приводу китайсько-бразильського «консенсусу із шести пунктів» із врегулювання в Україні, але продовжить сприяти вирішенню «української кризи» на основі цієї мирної ініціативи.
12 вересня 2024
Президент Володимир Зеленський переконаний, що народ Бразилії підтримує Україну, однак китайсько-бразильська пропозиція щодо завершення війни є деструктивною.
11 вересня 2024
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив, що Пекін продовжуватиме просувати власне бачення завершення російсько-української війни і намагатиметься переконати більшість країн світу підтримати його пропозицію про політичне врегулювання конфлікту.
Росія і Китайська Народна Республіка (КНР) продовжують розвивати різні напрямки військово-технічного співробітництва.
10 вересня 2024
Кораблі ВМС Китаю долучились до масштабних військово-морських навчань РФ «Океан - 2024», до яких, за твердженнями Москви, залучили сили російського військового флоту від Середземного моря до Тихого океану.
Командувачі Південного оперативного командування армії Китаю та Індо-тихоокеанського командування США генерал Ву Яньань і адмірал Семюел Папаро провели першу відеоконференцію та обговорили шляхи запобігання небезпечним інцидентам між військовими двох країн.
Китай не зацікавлений у продовженні війни Росії проти України
09 вересня 2024
Що розповіли китайські лідери про плани масштабної експансії на Африканському континенті
Китай і Росія цього місяця проведуть спільні навчання військово-морських та військово-повітряних сил у Японському й Охотському морях.
Китай підтримує зусилля всіх країн, які прагнуть зробити внесок у завершення російсько-українського конфлікту, в тому числі й уряду Індії.
реклама