Литва вийде з Інтерполу, якщо його очолить росіянин

Литва вийде з Інтерполу, якщо його очолить росіянин

Резолюція
Укрінформ
Якщо главою Інтерполу буде обрано представника Росії - нинішнього віце-президента організації Олександра Прокопчука, то Литва буде змушена розглянути можливість виходу з цієї організації.

Про це говориться у резолюції, ухваленій у вівторок Сеймом (парламентом) Литви, повідомляє Delfi.

"Якщо Прокопчука буде обрано главою Інтерполу, то Литва разом з іншими демократичними країнами повинна буде негайно розглянути можливість виходу з цієї організації", - зазначається у резолюції.

Повідомляється, що за цю резолюцію проголосували 88 депутатів, не було жодного того, що голосував проти, семеро утрималися.

"Якщо керівником Інтерполу буде обрано Прокопчука, тобто кандидата держави-члена, яка постійно зловживає системою Інтерполу й користується нею як інструментом політичного тиску і переслідування, а не як правовим інструментом, і висуває посадовця, який саме здійснив внесок у маніпуляцію системою, то буде завдано величезного удару по репутації й правовому нейтралітету цієї організації, після якого буде важко відновитися", - говориться у резолюції Сейму.

Читайте також: Сенатори США - проти обрання росіянина главою Інтерполу

У свою чергу, у литовському міністерстві внутрішніх справ у вівторок заявили, що Литва прагнутиме до того, щоб главою Інтерполу не було обрано Прокопчука. За словами глави МВС Литви Еймутіса Місюнаса, у разі, якщо Прокопчук переможе на виборах, "Інтерпол стане політизованим знаряддям режимної розправи".

"Ми бачимо, що і раніше у Росії були спроби використати міжнародні ордери на арешт і можливості Інтерполу для розправи як над активістами громадянського і демократичного суспільства Росії, так і над литовськими посадовцями", - сказав литовський міністр.

Як повідомляв Укрінформ, фаворитом на виборах нового глави Інтерполу називають генерал-майора російської поліції Олександра Прокопчука. Він з 2006-го по 2011 роки був заступником начальника Національного центрального бюро Інтерполу МВС Росії, а потім очолив цю організацію. У 2016 році генерал-майор став віце-президентом Інтерполу.

Депутат Европейського парламенту Ребека Хармс закликала країни ЄС вийти з Інтерполу, якщо відомство очолить Прокопчук.

Двопартійна група сенаторів, які входять у Гельсінську комісію США, звернулася до адміністрації США і членів Генасамблеї Інтерполу із закликом не допустити обрання російського генерала Олександра Прокопчука директором Інтерполу.

Вибори нового глави Інтерполу пройдуть 21 листопада. Переобрати голову міжнародної організації кримінальної поліції Інтерпол повинні після того, як наприкінці вересня пропав глава цієї поліцейської організації Мен Хунвей і згодом з'явився в Китаї, де щодо нього ведеться розслідування у справі про корупцію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-