У Польщі виклали дані 768 сексуальних злочинців: аби всі знали, хто його сусід

У Польщі виклали дані 768 сексуальних злочинців: аби всі знали, хто його сусід

Укрінформ
У Польщі з 1 січня офіційно відкрито реєстр про 768 найнебезпечніших сексуальних злочинців, зокрема рецидивістів і педофілів.

Про це інформує міністерство юстиції Польщі.

“Право на охорону наших дітей ми ставимо вище за анонімність злочинців. Закон має обов'язок захищати дитину, а не педофіла. Злочинець, який кривдить дітей, має рахуватися з дуже суворими наслідками: не лише багаторічним вироком, але і втратою анонімності”, - заявив з цього приводу міністр юстиції Польщі Збігнєв Зьобро.

Він зазначив, що саме тому в Карному кодексі передбачатимуться більш серйозні покарання за такого типу злочини.

“Після виходу з в'язниці злочинець має бути під постійним контролем, аби всі знали, що він є їхнім сусідом”, - підкреслив Зьобро.

Читайте також: Екс-тренера олімпійської збірної Канади підозрюють в сексуальних домаганнях

Міністр додав, що такі реєстри є публічними в багатьох країнах світу, зокрема у США.

У відкритій частині реєстру є дані (ім'я і прізвище, фотографія, рік народження і місце проживання) осіб, які згвалтували дітей до 15 років, й особливо небезпечних сексуальних злочинців. До реєстру також потрапили рецидивісти, які здійснили злочини про відношенню до неповнолітніх (до 18 років).

Окрім відкритої частини реєстру, є ще закрита, в якій є детальні дані про 2614 осіб. Крім злочинців із загального реєстру, в ньому опинилися дані про осіб, які здійснили сексуальні злочини щодо неповнолітніх віком від 15 до 18 років, але щодо яких суди не прийняли рішення про викладення даних про них у відкритий доступ. Крім того, до нього потрапили особи, які зберігали і розповсюджували дитячу порнографію. Закритий реєстр доступний для поліції, судів, прокуратур, а також керівників шкіл і літніх таборів для відпочинку дітей.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-