Референдум про Brexit: Британія вимагає від Facebook і Twitter дані про російські фейки

Референдум про Brexit: Британія вимагає від Facebook і Twitter дані про російські фейки

Укрінформ
Британське керівництво звернулося до Facebook і Twitter з вимогою надати інформацію щодо можливого втручання Росії в референдум про вихід Британії з Євросоюзу, зокрема поширення фейкових новин.

Про направлену керівництву Facebook і Twitter вимогу повідомив голова парламентського комітету у справах культури, ЗМІ і спорту Дам'єн Коллінз, пише The Guardian.

"Має бути спосіб перевірки процедур, які компанії, подібні до Facebook, запроваджують, щоб допомогти встановити відомі джерела дезінформації, особливо якщо це політично мотивовані дії та спрямовані з іншої країни", - сказав Коллінз.

У разі відмови співпрацювати у цьому питанні Британія погрожує введенням санкцій проти Facebook і Twitter.

Інформацію щодо втручання РФ у процес виходу Британії з Євросоюзу, зокрема формування думки користувачів соцмереж щодо необхідності Brexit, офіційний Лондон вимагає надати до 18 січня.

Коллінз також нагадав, що у середині грудня німецьке агентство з питань конкуренції оприлюднило скаргу на Facebook, звинувативши компанію у порушенні принципів європейського захисту даних шляхом об'єднання інформації, зібраної через WhatsApp та Instagram, з обліковими записами користувачів Facebook.

Читайте також: Brexit не вплине на підтримку Великою Британією України

Як повідомляв Укрінформ, у жовтні британський парламентський комітет надіслав главі Facebook запит про надання інформації про будь-яку проплачену діяльність причетних до Росії облікових записів Facebook під час референдуму щодо виходу із ЄС у 2016 році та виборів 2017 року.

Раніше глава Facebook Messenger Девід Маркус заявив, що Росія могла використовувати цей додаток для впливу на американських виборців в 2016 році.

У вересні Facebook повідомив слідству, що за останні два роки ним були виявлені на своїй платформі тисячі платних оголошень політичного змісту, пов'язані з підставними обліковими записами з Росії. Зокрема повідомлялося, що з 470 неавторизованих акаунтів було витрачено близько 100 тис. дол. на купівлю близько 3 тис. оголошень.

Пізніше компанія Twitter повідомила про виявлення понад 200 акаунтів на своїй платформі, діяльність яких була пов'язана зі спробами РФ втрутитися у президентські вибори у США.

Розкриття Facebook даних про те, що росіяни купували політичну рекламу в цій соціальній мережі під час президентської кампанії 2016 року, спонукали Федеральну виборчу комісію США заявити 14 вересня про потребу "переглянути та модернізувати" виборче законодавство. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-