У Києві презентували виставку і книгу про вплив війни на дітей

У Києві презентували виставку і книгу про вплив війни на дітей

Фото
Укрінформ
У Національному музеї історії України відкрилася виставка Living the War: Children, яка висвітлює реалії, з якими стикаються діти в Україні під час війни.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

В експозиції представлені роботи відомих українських фотографів, а також малюнки та щоденникові записи українських дітей.

У Києві презентували виставку і книгу про вплив війни на дітей / Фото: Євген Котенко, Укрінформ

На відкритті уповноважена Президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук нагадала, що рік тому в Україні був запущений план Bring Kids Back UA, щоб повернути всіх депортованих українських дітей.

"Цей план покликаний привернути увагу до питання українських дітей усю світову спільноту. Ми маємо працювати спільно, аби повернути дітей, і напрацювати глобальну систему безпеки дітей для всього світу. Насправді на прикладі українських дітей ми побачили, що діти незахищені. В межах цього плану ми маємо окремий блок, що стосується інформаційної кампанії, зокрема, поширення інформації, що відбувається з нашими дітьми для широкого загалу", - сказала вона, додавши, що виставка створена в межах цієї інформкампанії.

Презентована книга Living the War: Children during the Russian war against Ukraine («Життя під час війни: Діти під час російської війни проти України») розповідає історії восьми депортованих дітей.

"Це вісім історій, вісім голосів дітей, які були депортовані, у яких вбили батьків, які втратили свої домівки та провели багато місяців в окупації. Вони уособлюють тих дітей, яких ми ще не чуємо і не знаємо - і можливо, ніколи і не дізнаємось - про злочини, які були скоєні проти них. Тому надзвичайно важливо, щоб голоси українських дітей не замовкали ніколи", - сказала Герасимчук.

Своєю чергою генеральний прокурор Андрій Костін наголосив, що дуже важливо, щоб голоси дітей - жертв війни були почуті, щоб вони могли донести свої історії до міжнародної спільноти.

"Ця книга має бути на столі кожного міжнародного лідера та керівника міжнародної організації, щоб вони розпочинали свій робочий день, перечитуючи ці історії. Задля того, щоб вони не забували, що те, що сьогодні Росія вчиняє щодо українських дітей, агресор може вчинити і щодо дітей з інших країн", - заявив Костін.

Уповноважений з прав людини Верховної Ради Дмитро Лубінець нагадав, що минулого тижня в Україну вдалося повернути 13 дітей з тимчасово окупованої території та РФ. Водночас він наголосив, що не існує такої міжнародної системи, яка б змусила РФ повернути всіх депортованих дітей.

Читайте також: До Книжкового арсеналу залучили сім іноземних видавців, які зацікавлені в українському книговиданні

"Ми пропонуємо нові підходи. Було створено міжнародну коаліцію, і станом на зараз там 37 країн. Коаліція взяла на себе зобов'язання використовувати усі важелі, які є у цих країн, щоб повертати українських дітей, публічні і непублічні. Ми бачимо, що це працює", - сказав омбудсмен.

Як повідомляв Укрінформ, уповноважена Президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук заявила, що Україна першою у світі розробила національний превентивний план щодо грубих порушень відносно дітей у військових конфліктах.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-