Львівські пластичні хірурги прооперували жінку з невідомою науці генетичною патологією

Львівські пластичні хірурги прооперували жінку з невідомою науці генетичною патологією

Фото
Укрінформ
Медики лікарні святого Пантелеймона Першого медичного об’єднання Львова виконали складну пластично-реконструктивну операцію жінці, яка 36 років страждала від генетичної мутації. Опису цієї патології немає у жодному світовому науковому джерелі, тож це питання вивчатимуть в Оксфорді.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради, передає Укрінформ.

«Обстеживши пацієнтку, лікарі дійшли висновку, що у неї – рідкісна генетична патологія, опису якої у світових наукових джерелах немає. Проте після тривалих консультацій, завідувач першого хірургічного відділення Гнат Герич спільно з командою усе ж зважились виконати складну пластично-реконструктивну операцію», - йдеться у повідомленні.

В міськраді уточнюють, що мешканка Миколаївського району звернулася до львівських хірургів кілька місяців тому. Від народження її нігтьові фаланги були округлі та збільшені, а розвиток сухожилків-розгиначів – порушений. Тому пальці не розгинались, а кисть увесь час була напівзігнута. І хоча в повсякденному житті це жінці не заважало, проте вона відчувала постійний дискомфорт.

Для початку жінці прооперували лише ліву руку. Втручання відбулось у декілька етапів. Спочатку – пластика сухожилкових структур, далі – пластика м'яких та кісткових тканин і, нарешті, фіксація кістки в правильному положенні.

Операція, що тривала більше трьох годин, минула успішно, і вже наступного дня пацієнтка поїхала додому. Медики продовжують спостереження за станом кисті після втручання і вже планують прооперувати праву руку жінки.

Читайте також: У Львові прооперували підлітка з рідкісною хворобою

Також за рекомендацією хірургів цей незвичний випадок розглянули їхні колеги – спеціалісти одного з кращих у світі осередків реконструктивної хірургії – в Оксфордському університеті. Після вивчення історії хвороби та результатів обстежень пацієнтки британські медики відповіли, що це надзвичайно рідкісне захворювання з низькою інцидентністю, і аналогічних випадків вони досі не зустрічали. Ба більше, спеціалісти лікарні відправили зібраний генетичний матеріал пацієнтки у лабораторію в Оксфорді, тож тепер невідому мутацію вивчатимуть науковці не лише в Україні, але й у Великій Британії.

Фото: city-adm.lviv.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-