У Житомирі вчитель облаштував музей в укритті

У Житомирі вчитель облаштував музей в укритті

Фото
Укрінформ
У Житомирі вчитель облаштував в укритті музей, де зібрані давні знаряддя праці.

Про це кореспондентові Укрінформу розповів біодизайнер, вчитель трудових технологій Житомирської спеціальної школи Олег Земнухов.

«Я веду уроки ремонту та виробництва взуття для дітей з особливими потребами. Наша школа розміщена в історичній будівлі… У підвалі закладу є приміщення, де довелося оббивати всю штукатурку через грибок, аби його видалити та реанімувати стіни. Під тим шаром я виявив гарно збережену цеглу і одразу прийшла думка, що туди напрошується якийсь експонат», - розповів Земнухов.

За його словами, із домашньої колекції він приніс у школу старовинні знаряддя праці. Коли в умовах війни виникла потреба облаштувати укриття, Земнухов вирішив створити укриття-музей. Його колекцію поповнили також експонати, що були в навчальному закладі.

«Під час повітряної тривоги діти переходитимуть в музей та розглядатимуть його експонати. Окремий акцент я зробив на екологічному напрямку. Наші предки використовували природозберігаючі технології, прилади, які не потребували електроенергії... Це демонструють прядки та ручні швейні машинки. Паралельно буде можливість прослідкувати еволюцію технологій», - додав учитель.

Земнухов підкреслив, що зібраним у музеї знаряддям праці та інструментам 100 та більше років. Колекцію він планує доповнити давніми світлинами із зображеннями людей, які користуються такими знаряддями праці.

Читайте також: Майже тисяча шкіл вже мають Wi-Fi в укриттях - Федоров

Як повідомляв Укрінформ, у Житомирі біодизайнер Олег Земнухов почав виготовляти для військових маскувальні костюми «кікімори» із висушеної трави.

Фото Олега Земнухова

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-