«Із полум’я зродились»: у Тернополі презентували проєкт, присвячений військовим і волонтерам
У Тернопільському художньому музеї відбулася презентація виставкового проєкту «Із полум’я зродились», присвяченого українським воїнам, волонтерам, медикам.
07 грудня 2024
У Тернопільському художньому музеї відбулася презентація виставкового проєкту «Із полум’я зродились», присвяченого українським воїнам, волонтерам, медикам.
06 грудня 2024
У Королівському замку у Варшаві у четвер відбулося відкриття експозиції картин з Національного музею мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків у Києві.
05 грудня 2024
Директор Національного музею історії України Федір Андрощук відбув у закордонне відрядження і не повернувся до його завершення.
04 грудня 2024
У Музеї війни в Києві відбудеться презентація видання «Історичний портрет Слобідської України: Курщина», присвяченого учасникам Курської операції.
В Археологічному парку Помпеї та в Музеї церковної спадщини у Вільнюсі запрацювали аудіогіди українською мовою.
03 грудня 2024
Понад 3 млн 400 тисяч людей за кордоном подивилися картини українських художників, частину яких 125-річний Музей з левами нині демонструє у своїх залах
29 листопада 2024
На Закарпатті презентували мультимедійне Королівське Євангеліє, тепер унікальну пам'ятку українського письменства можна "погортати в цифрі".
25 листопада 2024
Спадкоємці американського бізнесмена і мецената Морґана Вільямса передали Національному музею Голодомору-геноциду в Україні його колекцію мистецьких творів і документів, присвячену темі Голодомору.
23 листопада 2024
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив про оцифрування й оприлюднення тисяч кримінальних справ про Голодомор.
У четвер, 21 листопада, озброєні грабіжники вкрали коштовності із роботи відомого паризького ювеліра Жозефа Шоме у музеї Ієрона, у муніципалітеті Паре-ле-Моньяль.
22 листопада 2024
У Києві презентували реєстр Музейного фонду України, глобальною ціллю якого є зібрати в єдиному місці дані про музейну спадщину країни і зробити їх доступними для громадськості та фахівців. На сьогодні до електронного реєстру вже приєдналися понад 300 музеїв із 652.
21 листопада 2024
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою.
У Центральноукраїнському обласному краєзнавчому музеї створили інноваційний інтерактивний простір для людей з інвалідністю.
20 листопада 2024
Київський окружний адміністративний суд відмовив у погодженні проєктної документації для будівництва офісно-житлового та готельного комплексу з паркінгом на вулиці Жилянській, 96-А у Голосіївському районі Києва біля Музею видатних діячів української культури.
На Херсонщині за добу пошкоджень зазнали 44 об’єкти - 23 приватні та п’ять багатоповерхових будинків, об’єкт критичної інфраструктури, підприємство, два медичні заклади, музей, два магазини, кафе та вісім автомобілів.
16 листопада 2024
У Дніпрі відкрили культурно-освітній центр «Покровський КОД», на базі якого відновили роботу Покровська музична школа ім. Леонтовича, Покровська міська публічна бібліотека, Центральна міська бібліотека ім. Т. Г. Шевченка та Покровський історичний музей.
Історичне містечко на Черкащині пам’ятає про своє магдебурзьке право і має більше архітектурних та історичних пам’яток, аніж деякі великі міста України
15 листопада 2024
Унаслідок російського обстрілу 14 листопада постраждав палеонтологічний музей Одеського національного університету імені Мечникова, будівля хімічного факультету та гуртожиток.
У Києві створили філію Музею історії міста Києва – Музей авангарду, що має на меті збереження та популяризацію спадщини українських художників-авангардистів, які зробили значний внесок у світову культуру.
14 листопада 2024
У 20 музейних закладів культури перемістили більш як 500 тис. музейних предметів з 55 закладів культури і однієї бібліотеки України, які могли втратити через агресію РФ.
Московський Музей історії ГУЛАГу повідомив про призупинення роботи з четверга, 14 листопада, нібито через «порушення пожежної безпеки».
13 листопада 2024
Державний музей Нідерландів розпочав масштабну реставрацію картини Рембрандта “Нічна варта” після п'яти років попередніх досліджень.
У Музеї церковної спадщини (Bažnytinio paveldo muziejus) у Вільнюсі 12 листопада відбулася презентація україномовного аудіогіда, який вже став четвертим у Литві, а також інформаційного видання музею українською мовою.
12 листопада 2024
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків презентував альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на авторів проєкту.
Художник з Одеси Стас Жалобнюк подарував 7 своїх робіт Рівненському краєзнавчому музею та сформував із картин невелику експозицію.
11 листопада 2024
Музей української діаспори (Київ) нещодавно отримав у дарунок низку раритетних видань та архівних матеріалів від Союзу українок Америки (СУА).
09 листопада 2024
Науковці кажуть, що знахідки з курганних некрополів історико-культурного заповідника «Більськ» мають світову цінність
08 листопада 2024
Україна продовжує протистояти повномасштабному вторгненню РФ. Життя під час війни фіксують фотокореспонденти Укрінформу.
06 листопада 2024
У Миколаєві презентували 430 експонатів оцифрованої графіки з фондів двох музеїв, які раніше не виставлялися на широкий загал.
05 листопада 2024
У Вінниці 5 листопада в Артпросторі «Етно Чари» презентували оновлений віртуальний 3D-музей Барської кераміки - елемента обласної нематеріальної культурної спадщини.
реклама