У Кабміні змінили параметри, за якими формується рейтинг областей

У Кабміні змінили параметри, за якими формується рейтинг областей

Децентралізація
Укрінформ
Відтепер у рейтингу не враховується кількість створених об’єднаних територіальних громад (ОТГ) в області, а у показниках чисельності населення та площі враховуються дані не лише ОТГ, а й міст обласного значення. 

Про це повідомляє портал "Децентралізація".

«Рейтинг має відображати, як збільшується спроможність регіону до розвитку територій. І на цьому етапі децентралізації не стільки важлива кількість ОТГ, скільки залучення громад до реформи. Зараз активізуються процеси приєднання громад до ОТГ та міст обласного значення. Великі міста стають нарешті центрами розвитку територій. Маємо на цьому робити акцент. Не можемо оминути і показники по районах без ОТГ, бо вони демонструють, наскільки в області вдається долати скептицизм та супротив реформі на районному рівні», - прокоментував оновлені дані Моніторингу децентралізації влади перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.

Також на місце регіону у рейтингу впливає кількість районів в області, де не відбуваються процеси об’єднання, а також кількість міст обласного значення, до яких приєдналися сусідні громади. З’явився також параметр покриття території регіону перспективним планом.

За новими параметрами, на перше місце в рейтингу повернулася Житомирщина. Друге місце займає Дніпропетровщина, яка минулого місяця була лише на восьмому місці. Волинська область залишила п’ятірку лідерів, перемістившись на шосте місце.

Значно знизилася у рейтингу Вінницька область, а аутсайдером залишається Закарпаття, яке усе ще не має перспективного плану формування територій громад області.

Читайте також: На Вінниччині слабші території приєднають до сильних економічних центрів

Моніторинг також демонструє, що продовжує зростати кількість громад, які скористалися механізмом співробітництва: уже 1262 громади спільно реалізують 325 договорів про міжмуніципальну співпрацю.

Також у моніторингу вперше відобразили, скільки на розвиток кожного регіону передбачено коштів у Держбюджеті. Загалом у 2019 році на розвиток регіонів та громад у Державному бюджеті заплановано 20,75 млрд грн, що у 41,5 разів більше, ніж було у 2014 році.

Оновлений Моніторинг процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування станом на 10 лютого 2019 року оприлюднено на сайті "Децентралізація".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-