В Україні на базі обсерваторії створять Карпатський екологічний центр

В Україні на базі обсерваторії створять Карпатський екологічний центр

Укрінформ
Мінекології, Міносвіти, ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника" та Карпатський національний природний парк підписали Меморандум з питань відновлення роботи метеорологічно-астрономічної обсерваторії та організації на її базі Карпатського екологічного центру.

Як інформує Урядовий портал, підписання Меморандуму відбулося в рамках ХІ українсько-польської зустрічі "Минуле, сучасне, майбутнє" на вершині гори Піп Іван Чорногірський.

"Створення на базі ННЦ "Обсерваторія" Карпатського екологічного центру є надзвичайно важливим для впровадження науково-обгрунтованих підходів до збереження та управління високогірних екосистем Карпат. Координація та обмін інформацією, інтелектуальними і людськими ресурсами між провідними природоохоронними та освітніми установами України та Польщі однозначно сприятиме соціально-економічному розвитку місцевих громад та регіону в цілому", - наголосив заступник міністра екології та природних ресурсів Василь Полуйко.

Читайте також: У Карпатах випав перший сніг

За його словами, в історичній будівлі діятиме метеорологічно-астрономічна обсерваторія, проводитимуться роботи з фонового екологічного моніторингу та необхідні для збереження дикої природи наукові дослідження.

Полуйко зауважив, що робота центру сприятиме привабленню туристів у регіон і, водночас, регулюванню рекреаційного навантаження. Крім цього, проводитиметься робота щодо підвищення безпеки для туристів та розміщення у центрі підрозділу Гірської пошуково-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Державної служби України з надзвичайних ситуацій, що особливо важливо взимку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-