Держдеп пояснив слова Тіллерсона щодо України

Держдеп пояснив слова Тіллерсона щодо України

Укрінформ
У Держдепі назвали «риторичним прийомом» слова держсекретаря Рекса Тіллерсона, який раніше у вівторок поставив під сумнів, чому американських платників податків має турбувати конфлікт в Україні.

Про це розповів речник Держдепартаменту Роберт Гаммонд, повідомило агентство «Bloomberg».

Агентство нагадало, що Тіллерсон дійсно останнім часом відверто давав знати, що США і Європа не повинні знімати санкцій, накладених щодо Росії через її вторгнення до України і анексію Криму. Він наголошував, що причини, через які запровадили ці санкції, – втручання Росії на сході України і окупація Криму, – далі існують.

Раніше у вівторок міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро повідомив, що під час зустрічі голів зовнішньополітичних відомств країн «Групи семи» того дня Рекс Тіллерсон в якийсь момент сказав: «Який інтерес для американських платників податків цікавитися Україною, крім великих принципів? Чи не Європа мала б узяти на себе цю відповідальність?».

«Я відповів цілком ясно, що Європа вже взяла цю відповідальність. Вона погодилася на санкції, і ці санкції й далі чинні, бо Європа не приймає можливості змінювати кордони, встановлені після Другої світової війни, не приймає того, щоб одна держава могла дозволяти собі анексувати шматок іншої держави, бо буде скринька Пандори, якщо ми дозволимо це і заплющимо на це очі», – сказав Еро журналістам після завершення зустрічі про свою відповідь Тіллерсонові.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-