Фейк від роспропу: західні союзники «втрачають» інтерес до України через події на Близькому Сході

Фейк від роспропу: західні союзники «втрачають» інтерес до України через події на Близькому Сході

Укрінформ
Пропагандисти РФ підробили обкладинку американського видання The Nation

Російські телеграм-канали та боти у соцмережі Х поширюють нібито нову обкладинку американського видання The Nation. На ній зображена карикатура на Президента України Володимира Зеленського, який читає новини з Близького Сходу та «обурюється», що фокус світових ЗМІ змістився з війни в Україні на операцію США й Ізраїлю проти Ірану.

Це фейк. Такої обкладинки немає ані на офіційному сайті The Nation, ані у соцмережах видання, де зазвичай публікуються перші шпальти нових випусків.

Зазначимо, що журнал The Nation виходить друком раз на місяць. Оригінальний березневий випуск був присвячений міністерці внутрішньої безпеки США Крісті Ноем та внутрішній політиці країни, пов'язаній з міграцією.

У випусках за попередні місяці згадок про Україну також немає.

Даний фейк російської пропаганди спрямований на спробу переконати західні суспільства в тому, що Україна нібито залишилась без допомоги союзників у війні з Росією через бойові дії на Близькому Сході. Однак це не відповідає дійсності.

За даними Центру стратегічних комунікацій SPRAVDI, російські ресурси працюють на посилення меседжу про можливість послаблення підтримки України західними партнерами через «перемикання уваги» на Іран і Близький Схід (зокрема через маніпулювання змістом публікацій у Politico та інших світових медіа, заявами Володимира Зеленського в інтерв’ю Corriere della Serra). Аналітики повідомили, що протягом 3 березня в медіапросторі було зафіксовано більше двох тисяч маніпулятивних повідомлень на дану тему.

Зазначимо, що російські пропагандисти часто створюють та поширюють фейкові обкладинки відомих іноземних журналів. Зокрема у «творчому доробку» фейкоробів обкладинки німецького журналу Titanic французьких видань Courrier International та Franc Tireur, індійського щотижневика «Ананда Вікатан», американського політично-сатиричного журналу Humor Times, сатиричного іспанського журналу El Jueves та ін.

Як повідомляв Укрінформ, раніше роспроп підробив обкладинку Charlie Hebdo про різдвяне привітання Зеленського.

Андрій Оленін

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-