Посли країн ЄС підтримали план для Ukraine Facility

Посли країн ЄС підтримали план для Ukraine Facility

Укрінформ
Посли країн-членів ЄС у середу, 8 травня, підтримали План для Ukraine Facility, погодившись з позитивною оцінкою документа, запропонованою Єврокомісією. Тепер імплементаційне рішення для затвердження Плану має бути ухвалено на засіданні Ради ЄС, яке відбудеться 14 травня.

Найближчим часом також очікується підписання відповідних документів між Україною та ЄС для повноцінного запуску програми, повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу Міністерства економіки

«Вже зараз Україна демонструє прогрес у досягненні визначених у Плані реформ - ми виконали 12 індикаторів з 36, передбачених у 2024 році. Виконання п’яти індикаторів першого кварталу дозволило отримати 6 млрд євро фінансової підтримки у березні та квітні. І наша завчасна робота над реалізацією Плану та стійкий курс позитивних державних змін дозволить залучити ще 10 млрд євро підтримки цього року», - зазначила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко.

Читайте також: У Києві проспект Правди перейменували на честь Європейського Союзу

Так, за попереднім розрахунком, у 2024 році Україна має отримати 16 млрд євро, у 2025 році – 12,5 млрд євро, у 2026 році – 7,25 млрд євро, 1,2 млрд євро у 2027 році, а також 1,32 млрд євро у січні 2028 року за виконання індикаторів 4 кварталу 2027 року.

Як повідомлялося, у лютому 2024 року Європейський парламент затвердив регламент програми Ukraine Facility. Відповідно до затвердженого регламенту, програма підтримки України від ЄС обсягом 50 млрд євро діятиме з 2024 до 2027 року.

Фото: Shutterstock/Alexandros Michailidis

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-