Євросоюз

21 травня 2022

20 травня 2022


Боррель сподівається на єдність ЄС у нафтовому ембарго проти рф «якомога швидше»

Країнам ЄС поки не вдалося дійти консенсусу в питанні щодо запровадження ембарго на поставки російської нафти до Європи, але робота над погодженням шостого пакета санкцій проти росії триває і має завершитися щонайшвидше.


ЄС має намір позбутися залежності від російського газу до 2027 року – Боррель

Перед Євросоюзом після початку повномасштабної війни росії проти України постали два глобальні виклики – геополітична криза у сфері безпеки та боротьба з кліматичними змінами, що робить необхідним позбутися залежності від російського газу не пізніше 2027 року.


Ініціатива «Європейського політичного співтовариства» є не альтернативою членства в ЄС - Макрон

Президент Франції Еммануель Макрон заявляє, що його ініціатива створення нового «Європейського політичного співтовариства» є не альтернативою процесу приєднання до Європейського Союзу, а доповненням.

19 травня 2022


Президент Північної Македонії підтримав надання Україні статусу кандидата в ЄС у червні

Президент України Володимир Зеленський отримав лист від Президента Республіки Північна Македонія Стево Пендаровського, в якому той підтримав надання Україні статусу країни-кандидата на членство в Євросоюз вже в червні.


Євросоюз розширить групу з розслідування російських воєнних злочинів в Україні

Єврокомісія докладає зусиль для допомоги українським та міжнародним слідчим органам у розслідуванні воєнних злочинів, що були скоєні загарбниками рф на тимчасово окупованих територіях України. І до цієї роботи можуть приєднатися країни ЄС, які вже розпочали власне розслідування.

18 травня 2022


Євросоюз витратить на власну оборону додаткові €200 мільярдів

Російське військове вторгнення в Україну виявило проблему недофінансування сектору безпеки та оборони в усіх країнах Європейського Союзу, тож для усунення виявлених вразливостей ЄС збільшить оборонні витрати на 200 мільярдів євро протягом кількох наступних років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-