Євросоюз

26 вересня 2023


ЄС має почати формальні переговори з Україною щодо членства до Різдва - Мецола

Президент Європейського парламенту Роберта Мецола вважає, що Європейський Союз має реформувати свої інституції, щоб підготуватися до наступних хвиль розширення, та розпочати формальні переговори з Україною щодо членства ще до цьогорічного Різдва.


Єврокомісія оприлюднила дані щодо боротьби онлайн-платформ проти дезінформації РФ

Єврокомісія оприлюднила звіт з дотримання Кодексу поведінки щодо дезінформації, до якого на добровільній основі приєдналися ключові міжнародні інтернет-платформи, зокрема Google, Meta, Microsoft, TikTok.


Позиція Пекіна щодо агресії Росії є вирішальною для відносин із ЄС - Домбровскіс

Виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс на переговорах із представниками уряду КНР заявив, що позиція Пекіна стосовно агресії Росії проти України є вирішальним фактором для подальших відносин Європейського Союзу з Китаєм.


Україна візьме участь у конкурсі інфраструктурних проєктів ЄС із фінансуванням у €7 мільярдів

Україна та Молдова зможуть вперше самостійно взяти участь у конкурсі інфраструктурних проєктів ЄС, на здійснення яких бюджет Європейського фонду поєднання (CEF) передбачає 7 млрд євро.


Експорт агропродукції: Сольський розповів про продуктивні перемовини з п’ятьма країнами ЄС

Україна розробила процедуру верифікації експорту чотирьох агрокультур відповідно до рішення Європейської комісії і зараз не експортує до 5 прикордонних країн агропродукцію без їхнього погодження.


В ЄС очікують від України не лише ухвалення антидискримінаційних законів, а й їх реалізації

У Європейському Союзі очікують від України не тільки завершення законодавчого процесу щодо боротьби з дискримінацією та захисту прав нацменшин, але й ефективної реалізації ухвалених законів.

25 вересня 2023


Україна разом із ЄС працюватиме над інфраструктурним розвитком Дунаю - Кубраков

Україна вдячна Єврокомісії за зусилля з інтеграції українських транспортних шляхів, включно з Дунайською ділянкою, у загальноєвропейську транспортну мережу ТЕN-Т та працюватиме разом з ЄС та країнами-сусідами для розвитку цієї інфраструктури.


Допомога Україні від ЄС включає програми психологічної підтримки – представник Єврокомісії

Гуманітарна допомога від Європейського Союзу включає заходи підтримки психічного здоров’я та психосоціальну підтримку українців, зокрема у віддалених районах і зонах, близьких до лінії розмежування.

24 вересня 2023

22 вересня 2023


Україна та держави ЄС зберуться на зустріч у Брюсселі, щоб вирішити «зернову» суперечку

Зустріч Координаційної платформи щодо експорту українського зерна у складі України, п’яти сусідніх країн та інших країн-членів ЄС, зацікавлених у вирішенні «зернової» проблеми, відбудеться наступного четверга, аби ухвалити запропонований Україною план дій.


Єврокомісар з питань торгівлі їде до Китаю, щоб збалансувати економічні зв’язки - Reuters

Єврокомісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс під час візиту до Китаю наполягатиме на скасуванні обмежень для діяльності європейських компаній на китайському ринку та має роз’яснити деякі кроки Єврокомісії, які в Пекіні вважають антикитайськими.


Президент Євроради запропонував обмежити право вето на рішення Радбезу ООН

Можливість Росії безкарно зловживати своїм правом вето, блокує роботу усієї системи ООН у прийнятті найважливіших рішень щодо світової безпеки й стабільності, тож для повернення дієздатності цієї інституції ЄС пропонує внести відповідні зміни до Хартії ООН.

21 вересня 2023


Боррель у Нью-Йорку розповів, яким бачить завершення війни в Україні

Не існує сценарію, за якого Україна може прийняти домінування Росії, і єдиним результатом війни, яку Путін розв’язав проти України, має бути справедливий мир, за якого агресор вийде з окупованих територій, заплатить за завдану шкоду та відповість за скоєні злочини.


Мішель з трибуни ООН підтвердив непохитну підтримку України з боку ЄС

Президент Європейської ради Шарль Мішель під час виступу на засідання Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку підтвердив, що Європейський Союз буде непохитно підтримувати Україну у її боротьбі проти російської агресії.


Рішення Польщі припинити поставки зброї не впливає на нашу підтримку України - Євросоюз

Польща має всі можливості приймати власні рішення щодо підтримки України, але це не змінює загальної позиції ЄС щодо такої підтримки, яка залишається непохитною, та триватиме так довго, як це буде необхідним.

20 вересня 2023

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-