Євросоюз

23 жовтня 2020

22 жовтня 2020


У Мінінфраструктури розробили 11 законопроєктів на виконання Угоди про асоціацію

Міністерство інфраструктури на виконання зобов’язань у межах Угоди про асоціацію Україна-ЄС розробило проєкти 11 базових законів та підзаконних актів у сфері транспорту, які потребують першочергового прийняття.

21 жовтня 2020


Торгівля людьми: українці увійшли до «ТОП-5» жертв у ЄС

Контрабанда людей з метою сексуальної та трудової експлуатації залишається серйозною проблемою для Євросоюзу, при цьому у зовнішньому вимірі цієї проблеми Україна увійшла у сумнівний рейтинг «ТОП-5» країн за походженням жертв такої злочинної діяльності.

20 жовтня 2020


Стефанчук запропонував проводити у парламенті «Дні Євросоюзу»

Перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук вважає за необхідне проводити у парламенті "Дні Європейського Союзу" в межах пленарних засідань задля ухвалення законопроєктів щодо європейської інтеграції України.

19 жовтня 2020


Євростат повідомляє про зростання смертності у ЄС

Європейське статистичне агентство Євростат 19 жовтня оприлюднило дані, які засвідчили зростання рівня смертності в 26 країнах ЄС з березня по червень 2020 року, на який припадає перша хвиля пандемії коронавірусу.

18 жовтня 2020

17 жовтня 2020

16 жовтня 2020


Brexit-угода має бути виконана в цілому - Президент Євроради

Президент Європейської Ради прокоментував заяву прем’єр-міністра Великої Британії щодо наміру переглянути відносини з Європейським Союзом та про можливість будувати майбутні відносини з ЄС на «принципах глобальної вільної торгівлі».


Лідери ЄС закликають Росію повернутися до консультаційної групи щодо MH17

Європейські лідери, які зустрічалися у Брюсселі 15-16 жовтня, закликали Російську Федерацію продовжити участь у тристоронніх переговорах за участю Австралії, Нідерландів та Російської Федерації стосовно збиття рейсу МН17.


Попри коронавірус лідери ЄС проводитимуть особисті зустрічі - президент Євроради

Попри те, що відразу два лідери ЄС вимушені були залишити засідання Європейської ради як захід перестороги проти коронавірусу, керівники євроспільноти продовжуватимуть практику особистих зустрічей.


Євросоюз закликає РФ допустити в окупований Крим механізми моніторингу прав людини

ЄС занепокоєний порушенням прав людини та основних свобод в окупованому Росією Криму та закликає забезпечити безперешкодний доступ на півострів для міжнародних та регіональних механізмів моніторингу дотримання прав людини.

15 жовтня 2020


Євросоюз запровадив санкції проти «кухаря Путіна»

Євросоюз запровадив санкції проти російського бізнесмена Євгенія Пригожина, якого називають «кухарем Путіна», за його причетність до діяльності ПВК Вагнера у Лівії й численні порушення резолюцій Радбезу ООН щодо ембарго на продаж зброї.


США пропонують Європі варіант виходу з торговельної суперечки щодо Airbus

США запропонували ЄС врегулювати тривалу суперечку щодо субсидування літаків компанії Airbus та зняти мита на вино, віскі та інші товари з ЄС, за умови якщо концерн Airbus поверне мільярди доларів допомоги європейським урядам.


Росія порушує міжнародне право, здійснюючи призов в окупованому Криму - ЄС

Військовий призов, який РФ силоміць здійснює на території окупованого Криму, є частиною її зусиль із подальшого підриву суверенітету й територіальної цілісності України, та є прямим порушенням міжнародного гуманітарного права.


Посол ЄС теж відреагував на догану Рожковій і Сологубу

Голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас вважає, що незалежність Національного банку України і професійне управління регулятором є важливими для фінансової стабільності та економічного розвитку України.


За отруєння Навального під санкції ЄС потраплять шестеро росіян - NYT

Європейський Союз введе санкції, пов'язані зі справою про отруєння опозиціонера Олексія Навального, проти шести росіян, серед яких, зокрема, перший заступник голови адміністрації президента РФ Сергій Кирієнко.


Участь у форумі «Креативна Україна» візьмуть урядовці та посадовці з ЄС – Ткаченко

Участь у четвертому міжнародному форумі “Креативна Україна”, який відбудеться 19 листопада, візьмуть представники індустрії, українські урядовці, а також поважні посадовці з ЄС та інших країн-партнерів нашої держави.

14 жовтня 2020


В ЄС прогнозують падіння роздрібних цін на газ у «близькому майбутньому»

ЄС вживає послідовні кроки для диверсифікації джерел постачання енергоресурсів, і у цьому контексті успішне завершення переговорів між Росією і Україною у 2019 році щодо транзиту газу на європейський ринок є важливою складовою такої політики.

13 жовтня 2020


Переговори між ЄС і Британією щодо Brexit на критичній стадії – Німеччина

Переговори щодо відносин між ЄС і Британією після завершення перехідного періоду Brexit відбуваються в умовах жорсткого часового тиску, тож наступні кілька днів будуть критичними для сторін, щоб досягти угоди.


Лукашенко втратив легітимність і низько впав у очах білорусів і світу – речник ЄС

Наслідком дій білоруської влади проти власного народу, репресій та жорстокого придушення мирних протестів стала втрата нею не лише легітимності, а й поваги населення Білорусі та міжнародного співтовариства.


Євросоюз закликає провести нові вибори у Киргизстані

Після скасування результатів парламентських виборів у Киргизстані, що відбулися 6 жовтня, Євросоюз закликав владу країни поважати демократичні права народу країни та організувати нові вибори за спостереження ОБСЄ/БДІПЛ.

12 жовтня 2020


ЄС підтримав пропозиції щодо санкцій за отруєння Навального

Країни ЄС одноголосно підтримали пропозиції Франції і Німеччини щодо формування переліку осіб РФ, причетних до отруєння російського опозиціонера Олексія Навального, для застосування проти них обмежувальних заходів Євросоюзу.


Виконання «Мінська» є ключовою умовою для змін у відносинах між ЄС і Росією – Боррель

Європейський Союз продовжує будувати відносини з РФ на основі п’яти керівних принципів, що були погоджені європейськими лідерами у 2016 році, і розглядає повне виконання Мінських угод як ключову умову для будь-яких змін у поточних двосторонніх стосунках між ЄС і цією країною.


ЄС готує нові санкції проти білоруських чиновників, Лукашенко теж у списку - Боррель

Євросоюз дійшов політичної згоди щодо необхідності розширення санкцій проти білоруських чиновників, причетних до фальсифікації результатів президентських виборів в Білорусі, та готовий доповнити перелік новими особами, включаючи Олександра Лукашенка.


Рада ЄС сказала, коли санкції поширять на Лукашенка

Рада міністрів ЄС із закордонних справ, засідання якої відбувається сьогодні у Люксембурзі, ухвалила резолюцію щодо ситуації у Білорусі, де висловила готовність включити до санкційного списку Олександра Лукашенка, якщо ситуація в країні не покращиться.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-