Євросоюз

01 лютого 2023


На київському саміті ЄС-Україна обговорять мирний план Зеленського

 Одним із ключових пунктів наступного саміту ЄС-Україна буде обговорення Формули миру Президента Зеленського та шляхів її реалізації, поєднання дипломатичних зусиль для залучення широкої міжнародної підтримки для надання Україні гарантій безпеки.

31 січня 2023


Київський безпековий договір може зберегти мир у Європі на десятиліття - Єрмак

Нова ініціатива України, так званий Київський безпековий договір, розроблений групою експертів під головуванням керівника ОП Андрія Єрмака та колишнього генсека НАТО Андерса Фога Расмуссена, здатен зберегти мир у Європі на довгі десятиліття.


ЄС має знайти важелі, щоб Угорщина приєдналася до сильного десятого пакету санкцій — Кулеба

Проєкт десятого санкційного пакету ЄС проти росії наразі не є достатньо сильним, але Україна працює з усіма державами-членами задля включення до нього санкцій проти ядерної та ракетної промисловості рф.

30 січня 2023


У ЄС стурбовані надмірним імпортом зерна з України - Єврокомісар

«Коридори солідарності», що були створені ЄС на кордонах з Україною, дозволили розблокувати сільськогосподарський експорт з України на зовнішні ринки, проте створили проблеми для місцевих фермерів, особливо у прикордонних країнах, які почали відчувати труднощі зі збутом власної продукції.


ЄС розгляне шляхи підтримки сільськогосподарського сектору України

Рада міністрів ЄС з питань сільського господарства та рибальства 30 січня у Брюсселі, серед інших питань, підтвердить солідарність з Україною та розгляне подальші шляхи з підтримки її сільськогосподарського сектору.

28 січня 2023

27 січня 2023


ЄС засудив рішення російської влади закрити Медузу та московський Центр Сахарова

Європейський Союз рішуче засуджує прийняті вчора рішення російської влади, спрямовані проти незалежного російського медіа «Медуза» та проти правозахисного московського Центру Сахарова.


Єврокомісар назвав розв’язану рф війну атакою на систему цінностей у ЄС

Вшанування пам’яті жертв Голокосту цього року є особливо резонансним, оскільки в Європі знову точиться війна, спрямована не лише проти України, а й проти усього способу європейського життя та проти демократичних цінностей, на яких воно ґрунтується.

26 січня 2023


ЄС пригрозив сильними санкціями у разі прямого залучення білорусі до російської війни

білорусь має припинити надавати військову підтримку росії, а будь-яка пряма участь білоруських військових у російській агресивній війні проти України буде зустрінута "новими і сильними обмежувальними заходами".


ЄС оголосив про старт Донорської координаційної платформи для відновлення України

Європейський Союз оголосив про початок діяльності багатосторонньої Донорської координаційної платформи, яка допомагатиме Україні у процесі відновлення та відбудови після руйнувань, спричинених російською агресією. 


Євросоюз засудив чергову ракетну атаку рф на Україну та нагадав про відповідальність

Євросоюз найрішучіше засуджує атаки росії на цивільну інфраструктуру в Україні, включаючи критично важливу, та нагадує, що керівництво рф і всі причетні до злочинів будуть притягнуті до відповідальності.


Українські аграрії просять ЄС продовжити дію пільгових умов торгівлі до 2024 року

Українські агроасоціації звернулись до Комітету з питань сільського господарства та розвитку сільських територій Європарламенту, Ради з питань сільського господарства та риболовлі ЄС та організацій-членів Copa-Cogeca з проханням продовжити умови преференційної торгівлі щонайменше до 2024 року.


У ЄС знайшли спосіб передати Україні заарештовані активи російського Центробанку — Bloomberg

Юридична служба Ради Європейського Союзу повідомила країнам-членам ЄС, що блок має юридичні повноваження тимчасово використати щонайменше 33,8 мільярда євро активів російського Центрального банку для фінансування відновлення України.


У Сербії вперше заговорили про санкції проти росії

Міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич вперше дав зрозуміти, що Белград може змінити курс і запровадити санкції проти росії, що є однією з ключових вимог ЄС до Сербії, щоб досягти прогресу в переговорах про членство в Євросоюзі.


ЄС поставить в Україну ще 1000 генераторів

Європейський Союз поставить в Україну ще 1000 генераторів та іншу допомогу через логістичний хаб Програми цивільного захисту ЄС rescEU, що вже створений на території Польщі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-