Штат Міннесота і Чернігівська область поглиблять взаємодію в аграрному секторі

Штат Міннесота і Чернігівська область поглиблять взаємодію в аграрному секторі

Фото
Укрінформ
Керівництво штату Міннесота і Чернігівської області України підписали Лист про взаєморозуміння щодо співробітництва в аграрній сфері, що має на меті збільшити можливості для реконструкції та відновлення економіки українського регіону.

Церемонія підписання відбулася в вівторок в Посольстві України в США, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Попри всі випробування війни ми працюємо над тим, щоби повернути життя в наш регіон, відбудувати пошкоджені об’єкти, а також відновити економіку регіону»,- зауважив під час прямого включення керівник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

Він пояснив, що Чернігівщина – передусім аграрний регіон, який має понад 2 мільйони гектарів сільгоспугідь. Проте російська агресія пошкодила інфраструктуру, знищила велику кількість техніки, худоби, врожаїв, зерносушильних комплексів.

Крім того, довелося розміновувати поля, й наразі ця робота продовжується. На сьогодні розмінування потребують понад 18,4 тисячі гектарів сільгоспземель.

Однак область прагне поглиблювати виробництво. Для цього необхідна підтримка та запровадження інновацій в аграрному секторі, розвиток цифрових технологій, навчання аграріїв тощо. У цьому зв’язку керівник ОВА висловив упевненість, що посилення взаємодії зі штатом Міннесота «переросте в практичну реалізацію спільних взаємовигідних проєктів».

Посол України в США Оксана Маркарова, яка підписала документ від імені Чернігівської ОВА, підкреслила, що домовленість між владою Міннесоти і Чернігівської області є «найкращим свідченням того, що Сполучені Штати залишаються пліч-о-пліч з Україною».

Вона також подякувала американській стороні за підтримку українців, які були змушені бігти від жахів війни. За її словами, кожна українська дитина, якій змогла навчатися в школах Міннесоти, кожна жінка, якій надали житло і можливість працювати – це спокій і впевненість наших бійців на передовій.

«Це спокій, що їхні родини – в безпеці, а також упевненість в нашій перемозі»,- зауважила посол.

Вона висловила окрему вдячність простим громадянам та організаціям українців за кожний долар пожертви та гуманітарну підтримку, які допомагають українцям вижити, стати сильнішими й кращими.

Посол також підкреслила, що після перемоги Україні належатиме пройти через тривалий процес реконструкції, для чого знадобляться американський досвід, найкращі практики та передові технології.

Губернатор штату Міннесота Тім Вальц, який особисто прибув на церемонію до Посольства України в Вашингтоні, наголосив, що американці продовжують підтримувати український народ.

«Я можу запевнити вас, що розмови про те, що ми нібито відвернулися від України чи наших союзників по НАТО є нісенітницею, і цього не поділяють наші люди, які розуміють, наскільки важливою є демократія. Ми в Міннесоті це розуміємо», - зауважив губернатор американського штату.

Читайте також: Сенат штату Каліфорнія підтримав побратимство із Львівщиною

Він підкреслив, що добиватиметься, аби Росія не вела жодного бізнесу зі штатом Міннесота. «І ми зробимо все можливе, щоби партнерство з Україною зміцнювалося в процесі нашого просування далі»,- запевнив Вальц.

Він також підкреслив, що українці залишаються для американців джерелом натхнення.

Міннесота є одним із найбільш розвинутих сільськогосподарських штатів Америки. Там у великих обсягах вирощується кукурудза, соєві боби, налагоджене масштабне м’ясомолочне виробництво. Крім того, штат є провідним виробником цукрових буряків, вівса та іншої продукції.

Фото: Посольство України в США

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-