Литва відреагувала на нові директиви Єврокомісії щодо транзиту до Калінінграда

Литва відреагувала на нові директиви Єврокомісії щодо транзиту до Калінінграда

Укрінформ
МЗС Литви дало оперативну оцінку оновленому роз'ясненню Єврокомісії від 13 липня про застосування обмежувальних заходів, згідно з санкціями ЄС, щодо російських товарів, що переміщуються транзитом через територію Євросоюзу.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт МЗС.

«Ми вітаємо оголошення Євросоюзу про повну заборону на транзит військових товарів та технологій подвійного призначення через ЄС. Литва позитивно оцінює введені інтерпретацією ЄК обмеження на обсяги транзиту через ЄС, що ґрунтуються на середніх показниках за останні три роки, які мають відображати лише реальну потребу в товарах першої необхідності; а також необхідність посилення контролю за таким транзитом», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: За добу Литва не впустила на свою територію 34 російські вантажівки

При цьому наголошується, що Литва, будучи членом трансатлантичної спільноти та послідовним союзником, не може ігнорувати позиції й оцінки своїх стратегічних партнерів у галузі зовнішньої політики та безпеки, а також ЄС. «Чітко розуміючи, що однією з цілей кремлівського режиму є розкол трансатлантичної єдності, прагнення посіяти недовіру та протиставити союзників одне одному, Литва і надалі залишатиметься вірною трансатлантичному партнерству і дотримуватиметься єдиної й скоординованої санкційної політики ЄС», – наголосили литовські дипломати.

Розуміючи, що опубліковані нові санкційні інструкції ЄС можуть створити необґрунтоване враження, ніби трансатлантична спільнота пом'якшує свою санкційну політику щодо росії, Литва продовжує виступати за найсуворіші та найширші форми застосування санкцій Євросоюзу.

Читайте також: У Литві набули чинності санкції, що посилюють обмеження на транзит до Калінінграда

При цьому у відомстві зазначили, що попередні правила ЄС були найбільш прийнятними. (Згідно з ними, допускалася повна заборона наземних перевезень санкційних товарів у Калінінградську область рф, тепер повна заборона передбачена тільки для автотранспорту, проте деякі групи товарів дозволено провозити залізницею).

Литва заявляє, що ефективно забезпечуватиме застосування санкцій шляхом ретельного моніторингу, принципової оцінки та ефективної перевірки того, чи не намагається росія зловживати транзитними можливостями. Після виявлення подібних випадків та з урахуванням інтересів національної безпеки Литва залишає за собою право в односторонньому порядку запобігати таким спробам.

У повідомленні також сказано, що нова інтерпретація, представлена Єврокомісією, уважно вивчається державними органами Литви, оскільки вона вимагатиме відповідних рішень та дій, узгоджених на державному рівні – для досягнення належного й єдиного застосування санкцій.

Читайте також: Не слід здригатися від кожної заяви москви - президент Литви

МЗС окремо нагадує, що Литва засуджує війну, розв'язану росією проти України, і продовжує підтримувати політику розширення санкцій проти рф. Жорсткі санкції проти росії з боку Європейського Союзу та інших країн-однодумців повинні продовжувати посилюватися доти, доки рф не припинить свою агресію проти України і не піде з окупованих територій.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-