
Литва оновить системи стеження на кордоні з російським Калінінградом
Міністерство внутрішніх справ Литви планує вкласти 16 млн євро в оновлення систем стеження на чотирьох прикордонних пунктах на кордоні з Калінінградом (РФ).
22 квітня 2025
Міністерство внутрішніх справ Литви планує вкласти 16 млн євро в оновлення систем стеження на чотирьох прикордонних пунктах на кордоні з Калінінградом (РФ).
07 квітня 2025
Литовські прикордонники у понеділок представили новий гелікоптер, призначений для супроводу російських поїздів до та з Калінінградської області, що прямують у рамках Спеціальної транзитної схеми, а також для швидкого реагування на можливі інциденти.
01 листопада 2024
Прикладом прямого звʼязку між боротьбою України і безпекою Литви є перекидання російських військ із Калінінградської області, яка знаходиться на кодоні з балтійською країною.
05 вересня 2024
Литва сьогодні завершила перекриття засобами контрмобільності території поруч із мостом, що сполучає країну з РФ, а також бродів вздовж ріки Німан.
22 серпня 2024
Завдяки успішному наступу ЗСУ в Курській області у Калінінграді спостерігається помітне скорочення російських сухопутних військ.
14 серпня 2024
Міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас заявив, що Росія передислоковує на Курщину свої війська з Калінінградської області, яка лежить на узбережжі Балтійського моря.
11 травня 2024
На литовському залізничному прикордонному посту "Кяна" від вантажного поїзда, що прямував з Білорусі до Калінінградської області Росії, було відчеплено вагон, на якому був нанесений знак "Z", що вважається символом російської агресії проти України.
04 квітня 2024
Міністерство оборони Німеччини заявило в четвер, що за серією порушень, що впливають на GPS-навігацію в Балтійському регіоні «дуже ймовірно» стоїть Росія.
04 січня 2024
Над країнами НАТО падає сигнал GPS - причиною є те, що РФ використовує базу радіоелектронної боротьби у Калінінградському регіоні.
26 листопада 2023
Особливі переміщення російського повітряного транспорту у листопаді свідчать про те, що Росія, ймовірно, перемістила стратегічні системи протиповітряної оборони С-400 з Калінінградської області, щоб компенсувати втрачені на фронті в Україні.
27 вересня 2023
Комісія Рійгікогу (парламенту - ред.) із закордонних справ запропонувала мовній комісії Товариства рідної мови розглянути можливість використання назви Кенігсберг замість Калінінграда естонською мовою.
17 травня 2023
Центр державної мови (VVC) Латвії порекомендував використовувати в латиській мові замість російського топоніма «Калінінград» традиційну латиську назву Караляучі або німецьке - Кенігсберг.
12 травня 2023
У Литві слідом за Польщею пропонують відмовитися від використання російської назви міста Калінінград та однойменної області.
10 травня 2023
Польська комісія зі стандартизації географічних назв за межами РП рекомендує відмовитися від використання в публічному просторі назви міста Калінінград і замінити його на польську назву Крулевєц.
05 квітня 2023
Глава Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі зустрівся з російськими посадовцями в Калінінграді для переговорів щодо забезпечення безпеки тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції.
02 грудня 2022
Військова загроза для Литви, яку спровокувала мілітаризована Калінінградська область росії, зберігається: на заміну військовослужбовцям, відрядженим на війну в Україну, туди прибули мобілізовані, і там залишається ядерна зброя.
04 листопада 2022
Дії росії важко спрогнозувати, відтак, попри відсутність на сьогодні нелегального міграційного тиску з боку Калінінградської області рф, Варшава намагається діяти на випередження, будуючи загородження на кордоні.
02 листопада 2022
Польща має намір у стислі терміни збудувати тимчасове загородження на кордоні з Калінінградською областю росії.
30 жовтня 2022
Українська армія ліквідувала 11-й армійський корпус вмф рф, який повинен був захищати Калінінград, але солдатів перекинули на війну проти України, де всі вони були знищені.
19 серпня 2022
Розміщені під калінінградом російські ракети "Кинджал" не змінюють ситуацію з безпекою в регіоні й не збільшують загрози.
18 серпня 2022
Міністерство оборони російської федерації повідомило в четвер, що три бойові літаки МіГ-31Е, оснащені гіперзвуковими ракетами «Кинджал», були передислоковані в Калінінградську область.
23 липня 2022
Литовська залізниця (LTG Cargo) відновила з 22 липня транзит до Калінінградської області рф товарів, внесених до санкційного списку Європейського Союзу, автомобільні перевезення залишаються під забороною.
15 липня 2022
На який ситуативний компроміс пішла Єврокомісія і як відреагували на нього у Литві та росії
13 липня 2022
МЗС Литви дало оперативну оцінку оновленому роз'ясненню Єврокомісії від 13 липня про застосування обмежувальних заходів, згідно з санкціями ЄС, щодо російських товарів, що переміщуються транзитом через територію Євросоюзу.
12 липня 2022
Після набуття чинності 10 липня заборони на нові види вантажів щодо транзитів російських товарів до Калінінграда Литва за минулу добу не пропустила через кордон 34 вантажівки.
11 липня 2022
У Литві з 10 липня набула чинності заборона на перевезення цементу, спирту та інших товарів російського походження.
30 червня 2022
Прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте заявила, що країна продовжить виконання умов четвертого пакета санкцій ЄС проти росії та зупинить транзит до Калінінградської області інших товарів з 10 липня, коли обмеження набудуть чинності.
29 червня 2022
Єврокомісія обговорює можливість виключення Калінінградської області з санкційного режиму, який передбачає обмеження транзитного маршруту через Литву, аби не провокувати напругу з росією.
27 червня 2022
На зустрічі у Президентському палаці у Вільнюсі керівництво Литви узгодило «основні принципи та основні установки» у консультаціях з Європейською Комісією з реалізації санкцій Європейського Союзу щодо «калінінградського транзиту» рф.
22 червня 2022
Можливою відповіддю на обмеження калінінградського транзиту через територію Литви будуть не дипломатичні, а «практичні кроки».
реклама