Молдова стурбована діями влади невизнаного Придністров'я

Молдова стурбована діями влади невизнаного Придністров'я

Укрінформ
Республіка Молдова стурбована підписанням так званим лідером невизнаного Придністров'я Євгеном Шевчуком "Указу про реалізацію підсумків так званого референдуму від 2006 року про визнання незалежності Придністров'я з її подальшим приєднанням до Росії".

Про це йдеться в оприлюдненій заяві Бюро з реінтеграції при уряді Молдови, передає власний кореспондент Укрінформу в РМ.

«Влада Республіки Молдова вважає "Указ" недійсним, так як він був підписаний неконституційною владою на основі незаконного референдуму, проведеного на частині території Республіки Молдова. Ми висловлюємо свій жаль і глибоке розчарування тим, що згаданий документ підриває зусилля конституційної влади Молдови та її міжнародних партнерів, залучених до процесу Придністровського врегулювання в рамках переговорів у форматі «5+2» (Молдова, Придністров'я, Україна, ОБСЄ, Росія, ЄС і США)», - йдеться в заяві.

Молдавська влада вважає, що підписаний Шевчуком "Указ" може негативно вплинути на переговорний процес щодо Придністровського врегулювання.

Нагадаємо: напередодні лідер невизнаного Придністров'я Євген Шевчук підписав Указ «Про реалізацію підсумків республіканського референдуму від 17 вересня 2006 року». В указі наголошується, що «приведення правової системи Придністров'я у відповідність з федеральним законодавством Російської Федерації стає основним напрямком внутрішньої політики Придністровської Молдавської республіки».

Згідно з підсумками проведеного десять років тому референдуму (Молдовою він був визнаний незаконним) 97,2% громадян регіону, які взяли участь у голосуванні, підтримали курс на незалежність Придністровської Молдавської Республіки і подальше вільне приєднання Придністров'я до Російської Федерації.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-