Помер нобелівський лауреат, в'язень Освенциму Елі Візель

Помер нобелівський лауреат, в'язень Освенциму Елі Візель

1458
Ukrinform
У Бостоні у віці 87 років помер Елі Візель – лауреат Нобелівської премії миру, американський і французький єврейський письменник, журналіст, громадський діяч, професор.

Колишній в’язень нацистських концтаборів був знаним пропагандистом знання про Голокост.

У 1965 році Елі Візель відвідав СРСР, щоб дослідити становище євреїв, зазначає Радіо Свобода. Під враженням від побаченого і почутого на зустрічах із тисячами громадян СРСР він написав книгу «Євреї мовчання», в якій закликав міжнародну спільноту допомагати радянським євреям, протестувати проти комуністичної політики щодо них.

Елі Візель активно брав участь в міжнародних форумах, ділився своїми знаннями і переконаннями, викладав в Єльському, Бостонському, Джорджтаунському університетах, очолював Президентську комісію по Холокосту. У 1980-1986 роках голова Американської меморіальної ради з Голокосту. З 1988 року Посланець миру Організації Об'єднаних Націй.

У 1985 році Елі Візель був нагороджений Золотою медаллю Конгресу США. Також він відзначений багатьма іншими нагородами за свою літературну, громадську та просвітницьку діяльність.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-