Париж відмовив у компенсації піцерії, що нажилась на відео теракту
Про це повідомляє французьке радіо Europe 1.
«Мерія Парижа вирішила призупинити фінансову допомогу у сумі 40 тис євро ресторану-піцерії Casa Nostra, який був у списку постраждалих від нападів 13 листопада в Парижі харчових закладів», - повідомляє ЗМІ з посиланням на джерела в мерії.
Своє рішення місцеві чиновники ухвалили у зв’язку з тим, що власник ресторану продав відеозапис моменту нападу одного з терористів на відвідувачів закладу 13 листопада британському виданню Daily Mail за 50 тис євро. Про аморальну оборудку громадськості стало відомо з телепередачі Petit Journal на телеканалі Canal+. Разом з тим, мерія висунула умову, що готова переглянути своє рішення, якщо власник перерахує отримані ним 50 тис у фонд жертв терактів.
Сам власник піцерії Дімітрій Мохамаді на телебаченні та радіо спростував обвинувачення. «Я не взяв гроші, тому що це були б брудні гроші.... Я знаю, що я зробив, і я не торкнувся жодної копійки», - сказав він в ефірі радіостанції RTL, додавши, що не збирається продавати відеозапис.
Нагадаємо, що свідком оборудки став журналіст Джаффар Аїт Аудіа, який розповів у програмі Petit Journal на Canal+, що наступного після нападу дня прийшов у піцерію, щоб підготувати статтю про її власника, і став свідком його переговорів із журналістом Daily Mail. Хід переговорів знято прихованою камерою. Спочатку власник піцерії передав кадри поліції. Поліція встановила пароль на відео. Власник піцерії почав торгуватися з британським журналістом і пообіцяв знайти хакера, який мав зламати таємний код, щоб отримати усе відео.
Відеокадри про один із терактів в Парижі, поширені британським виданням, стали одними із найбільш вражаючих.
The Daily Mail відмовилася коментувати деталі домовленостей.