Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про заборону демонтажу мереж е-комунікацій

Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про заборону демонтажу мереж е-комунікацій

Укрінформ
Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт щодо сприяння у забезпеченні сталого функціонування електронних комунікаційних мереж та надання електронних комунікаційних послуг, а також заборони демонтажу електронних комунікаційних мереж в умовах надзвичайних ситуацій, надзвичайного та воєнного стану.

Про це повідомив народний депутат України з парламентської фракції «Голос» Ярослав Железняк у Телеграмі, передає Укрінформ.

Він уточнив, що законопроєкт №9593 у першому читанні було ухвалено 248 голосами народних депутатів.

Законопроєкт передбачає норми щодо недопущення демонтажу електронних комунікаційних мереж чи їх частин в умовах надзвичайних ситуацій, надзвичайного та воєнного стану, окрім як за рішенням постачальника електронних комунікаційних мереж та/або послуг чи за рішенням суду, оскільки наслідком таких дій може бути припинення надання електронних комунікаційних послуг населенню, органам влади.

Також змінами до статті 115 Закону України «Про електронні комунікації» пропонується встановити, що органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень сприяють постачальникам електронних комунікаційних мереж або послуг у забезпеченні сталого функціонування електронних комунікаційних мереж та надають допомогу для їх відновлення у разі пошкодження.

Читайте також: Атаки РФ по Україні: Міненерго схвалило дорожню карту розвитку «розумних мереж»

Очікується, що ухвалення законопроекту надасть можливість забезпечити стабільне функціонування електронних комунікаційних мереж в умовах надзвичайних ситуацій, надзвичайного та воєнного стану та матиме позитивний ефект для держави, громадян, сил безпеки та оборони, а також бізнесу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-