Середній вік жителів Києва становить 40 років - експертка

Середній вік жителів Києва становить 40 років - експертка

Укрінформ
На сьогодні середній вік киян і киянок становить 40 років.

Про це сказала під час представлення в Укрінформі гендерного профілю міста Києва його розробниця - завідувачка науково-дослідного відділу моніторингу, оцінки та гендерного інтегрування, заступниця голови ГО «Гендерний креативний простір» Наталя Дмитрук.

Вона поінформувала, що згідно з останніми демографічними даними, населення Києва становить «майже 3 млн осіб зі значною перевагою жіночої статі - 54%».

«І тут у нас пропорції в бік жіночої статі є трохи більшими, ніж по інших областях або регіонах. Висока концентрація осіб безпосередньо в нашій громаді - це представники середнього віку, від 15 до 65 років. Це два мільйони, які майже пропорційно поділені на жіночу та чоловічу стать. І пів мільйона - група... до 15 років... Третя група вікова - жінки і чоловіки старші за 65 років. І тут ми спостерігаємо трохи меншу частку чоловіків», - сказала Дмитрук.

За її словами, у Києві станом на 2022 рік на тисячу жінок припадало 856 чоловіків. Водночас більше чоловіків, ніж жінок проживають у Солом’янському районі Києва, а найменше чоловіків мешкає у Шевченківському районі.

«На сьогодні у нас середній вік киян та киянок становить 40 років. І ми трохи молодші, ніж інші області країни... По країні середній вік становить 44,5 (років - ред.) для жінок, а в Києві це 40 років, і 39 - для чоловіків, а в Києві це 38 років», - розповіла Дмитрук.

Вона звернула увагу на те, що в громаді Києва спостерігається гендерний розрив тривалості життя.

«Середня тривалість життя в громаді для жінок становить 75 років, для чоловіків - 66 років. І, на жаль, ми думаємо, що в перспективі наступний рік або оновлені статистичні дані, скоріш за все, будуть мати більш песимістичні показники. І це майже синхронізується з показниками розриву тривалості життя, яке представлене в Україні, тобто, в середньому ми кажемо сьогодні про 8 років», - наголосила Дмитрук.

Вона зауважила, що громада столиці «до війни не змогла набрати темпів з підвищення вищої середньоочікуваної тривалості життя киян».

«Для нас це становило 75 років протягом останніх 15 років. Тобто ми не змогли набрати темпи і вийти, як інші країни, наприклад, столиці світу на 85, 83 або 91 років», - зауважила експерт.

Як зазначалося, гендерний профіль міста Києва розроблений за результатами дослідження в межах проєкту «Її сила: підтримка жінок України в часи війни та відновлення», який реалізує Український жіночий фонд у партнерстві з Ла Страда-Україна за підтримки Бюро з питань демократії, прав людини та праці (DRL) Державного департаменту США. Аналогічні дослідження проводились і у трьох пілотних областях - Запорізькій, Рівненській та Хмельницькій.

Читайте також: В Україні запрацюють групи психологічної підтримки «Тихі зустрічі» для жінок з родин військових

Базою для дослідження були річні звітні документи Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА, департаменту освіти та науки, департаменту охорони здоров’я КМДА і управління з питань гендерної рівності КМДА.

У процесі дослідження використовувалася статистична інформація за 2021, 2022 та 2023 роки. Проводилися інтерв’ю з секторальними представницями коаліції 1325, фокус-групи з громадськими організаціями.

Як повідомляв Укрінформ, на думку співзасновниці громадської організації «Український жіночий конгрес» Світлани Войцеховської, жінки мають самі обирати професію без прив’язки до гендерного розподілу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-