Рада планує вдосконалити порядок надання компенсацій за зруйноване майно переселенців

Рада планує вдосконалити порядок надання компенсацій за зруйноване майно переселенців

Укрінформ
Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт щодо компенсації за знищене чи пошкоджене майно, що перебуває на територіях ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих Російською Федерацією.

Про це повідомив народний депутат від парламентської фракції «Голос» Ярослав Железняк у Телеграмі, передає Укрінформ.

Він уточнив, що законодавча ініціатива №11161 була підтримана за основу 255 голосами народних депутатів.

Проєкт закону спрямований на підтримку соціально-економічного становища ВПО, покращення їхніх умов життя та подальшої адаптації і швидшої інтеграції в нові територіальні громади.

Документом парламентарії мають намір полегшити процедуру отримання компенсації за зруйновані або пошкоджені об’єкти нерухомого майна для ВПО, які перемістилися з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться бойові дії, або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, щодо яких не визначено дати завершення бойових дій або тимчасової окупації.

Читайте також: На березневі виплати за програмою «Прихисток» спрямували понад ₴76 мільйонів

Пропонується прирівняти пошкоджені об’єкти нерухомого майна на вищезазначених територіях до зруйнованих через неможливість зафіксувати пошкодження та забезпечити надання компенсації відповідно.

Водночас пропонується не проводити процедуру обстеження знищеного або пошкодженого майна на вищезгаданих територіях.

Очікується, що ухвалення законопроєкту буде сприяти інтеграції ВПО у громадах, до яких вони перемістилися, заохочувати їх залишатися в Україні та будувати тут своє подальше життя, що буде послаблювати міграцію людей із країни.

Як повідомляв Укрінформ, 23 лютого 2023 року Верховна Рада ухвалила закон, який запроваджує механізм компенсації за зруйноване та пошкоджене житло внаслідок російської агресії в Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-