В Україні створюють інформаційну систему щодо військовополонених

В Україні створюють інформаційну систему щодо військовополонених

Укрінформ
Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка затверджує Положення про інформаційну систему з питань поводження з полоненими.

Про це йдеться у повідомленні Міноборони, передає Укрінформ.

Документ унормовує функціонування Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та електронну взаємодію між зацікавленими органами державної влади.

До бази даних інформаційної системи включать інформацію про: оборонців України, які перебувають у полоні держави-агресора, цивільних осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок збройної агресії, осіб, зниклих безвісти у зв’язку зі збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією частини території України.

Постанова також удосконалює роботу Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими – зокрема, унормовує діяльність громадських приймалень Координаційного штабу та надає права щодо функціонування відповідних регіональних центрів.

Координаційний штаб також отримує повноваження щодо репатріації тіл (останків) оборонців та розширюють можливості щодо повернення з полону цивільних осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок збройної агресії.

Читайте також: Журналісти написали про знущання «Червоного Хреста РФ» з українців у полоні - МКЧХ відреагував

«Ми пам'ятаємо про кожну людину, яка перебуває в полоні, та робимо все для того, щоб вона повернулася додому. Дуже вдячна Уряду за ухвалення цього рішення – воно допоможе діяти більш системно та оперативно ухвалювати рішення щодо якнайшвидшого повернення з полону оборонців України», – зазначила заступниця Міністра оборони України Наталія Калмикова.

Як повідомляв Укрінформ, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими заявив, що Росія розпочала в соцмережах чергову дезінформаційну кампанію – розповсюджує списки полонених, яких Україна нібито не бажає забирати.

Фото: СБУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-