Понад 60% українців єдині в тому, чого бракує країні найбільше

Понад 60% українців єдині в тому, чого бракує країні найбільше

Опитування
Укрінформ
На думку більшості опитаних (64%) мир є тим, чого сьогодні найбільше бракує Україні.

Такі результати опитування "Моніторинг електоральних настроїв українців" озвучив на прес-конференції заступник директора Київського міжнародного інституту соціології Антон Грушецький, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Більшість респондентів - 64% стверджували, що насамперед Україні бракує миру. Трохи менше говорили що бракує стабільності, порядку, розвитку, достатку, ще менше - єдності і справедливості", - сказав Грушецький.

Зокрема, за його словами, 41% вважають, що державі найбільше не вистачає стабільності, ще 40% - порядку, по 35-36% - достатку та розвитку, по 27% - єдності та справедливості. Питання миру є більш актуальним для Галичини та Донбасу, стабільності - для Півдня, розвитку та достатку - для Сходу, єдності - для Донбасу. Питання порядку та справедливості є однаково актуальними для респондентів практично в усіх макрорегіонах.

Крім цього, за його словами, більшість населення вбачають загрози для України саме у внутрішніх факторах, пов'язаних з соціально-економічною ситуацією.

"59% вважають, що однією з топ загроз для України є економічний занепад. Стільки ж респондентів говорять про масовий виїзд українців за кордон, 51% говорить про зубожіння населення", - повідомив він.

Відповідно до опитування, військовий конфлікт на Сході (66%) та хабарництво і корупція (43%) - дві головні проблеми загальнодержавного рівня.

Читайте також: Для більшості українців найсерйознішою проблемою є корупція

На особистісному рівні головними проблемами респонденти вважають підвищення тарифів на комунальні послуги (59%), низький рівень зарплат і пенсій (52%) та підвищення цін на основні товари (42%). Війна на Сході, як особиста проблема, хвилює 28% респондентів, хабарництво і корупція, відсутність роботи, неякісна медицина - по 17-19%, недостатній рівень соціального захисту - 11%.

Опитування проводилося експертами Київського міжнародного інституту соціології, Українського центру економічних та політичних досліджень ім. О.Разумкова та Соціологічної групи "Рейтинг" у період з 19 жовтня по 2 листопада 2018 року. Опитано 10 тисяч респондентів в усіх областях України (без врахування населення АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей). Статистична похибка вибірки становить не більше 1,0%.

Вибірка репрезентативна для населення України віком від 18 років за такими показниками як стать, вік, тип поселення та регіон проживання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-