Експерт пояснила, чому Константинополь зволікає з Томосом для України

Експерт пояснила, чому Константинополь зволікає з Томосом для України

Укрінформ
Процес надання автокефалії - досить тривалий і складний, до того ж процедуру затягує політична складова. 

Тож рішення про надання Україні Томосу про автокефалію навряд чи буде ухвалене до 1030-ї річниці Хрещення Київської Русі, заявила в ефірі телеканалу ZIK релігійний публіцист Тетяна Деркач.

За словами експерта, практика свідчить, що процедура надання автокефалії затягується на роки. Тому вона висловила сумнів, що Україна отримає позитивне рішення синоду вже до 28 липня, як хотів би цього Президент Петро Порошенко.

Деркач наголосила: в Україні "форсування цього питання" почалося із квітня, а багато предстоятелів інших церков були абсолютно не готовими до цього.

"Думаю, що сам текст томосу теж узгоджується, там є історичні та канонічні моменти. Тож це не питання одного дня. До того ж, процедура є складною, в першу чергу, із психологічної та політичної точок зору", – розповіла публіцист.

Вона нагадала, що Російська православна церква виступила категорично проти української автокефалії, оскільки боїться втратити своїх прихожан.

"Вона боїться, що після цього приходи парафії УПЦ МП просто почнуть потихеньку мігрувати в єдину православну церкву. До того ж, я вважаю, що така думка – близька до правди", – зауважила Деркач.

Водночас вона підкреслила: говорячи про приклади отримання томосу іншими парафіями, не слід проводити історичних чи інших паралелей. Адже у кожної церкви цей процес був драматичним та важким.

"Однак попередній досвід дуже важливий для того, щоб врахувати його помилки", – підкреслила Деркач.

Як повідомляв Укрінформ, координатор групи "Інформаційний спротив", народний депутат Дмитро Тимчук прогнозує збільшення кількості дезінформації з боку проросійських ЗМІ щодо питання автокефалії Української православної помісної церкви. Зокрема, за його словами, відучора проросійський ресурс "Страна.юа" запустив меседж, що всупереч сподіванням української влади патріарх Варфоломій налаштований відкласти питання автокефалії і що томоса взагалі не буде.

Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати томос про автокефалію православної церкви в Україні.

18 квітня Глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП і УАПЦ відповідне звернення для передачі Вселенському патріархові Варфоломію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Читайте також: Вселенського патріарха запросили в Україну на 1030-річчя Хрещення

Верховна Рада 19 квітня ухвалила постанову про підтримку звернення Президента до Вселенського патріарха Варфоломія щодо створення Єдиної помісної української православної церкви.

22 квітня Порошенко повідомив про передачу відповідних звернень Вселенському патріархату і початок процедур, необхідних для надання автокефалії Українській православній церкві.

Президент також висловлював сподівання на позитивне рішення синоду про надання Томосу до 1030-ї річниці Хрещення Русі, тобто до 28 липня.

У свою чергу, в РПЦ виступили категорично проти такої ініціативи України. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-