Вселенського патріарха запросили в Україну на 1030-річчя Хрещення

Вселенського патріарха запросили в Україну на 1030-річчя Хрещення

Укрінформ
На святкування 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України запросили делегацію Вселенського патріархату та представників православних і католицьких церков світу.

Про це на засіданні Оргкомітету з підготовки та відзначення 1030-ліття Хрещення Київської Русі-України заявив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко, повідомляє його прес-служба.

Він зазначив, що до святкування ювілею 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України запрошені іноземні гості, представники православних і католицьких церков світу, зокрема офіційна делегація Вселенського патріархату, представники українських церков у діаспорі.

Розенко додав, що значимість цьогорічного святкування ювілею Хрещення Київської Русі пов'язане із анонсованою Президентом України можливістю отримання томосу про автокефалію Православної церкви в Україні. 

«Цього року виповнюється 1030 років від того часу, як Київська Русь прийняла християнство. Ця історична подія поклала початок нової епохи, коли була створена Київська держава й утвердилася національна духовна традиція. Ми усвідомлюємо значимість саме цьогорічного святкування ювілею хрещення Київської Русі та очікувань українського суспільства, пов'язаних із анонсованою керівництвом держави можливістю отримання томосу про автокефалію Православної церкви в Україні», - сказав він.

Розенко також нагадав, що у квітні 2018 року, після чергової зустрічі Президента України Петра Порошенка з Вселенським патріархом Варфоломієм, глава держави попросив парламент підтримати його повторне звернення до патріарха Варфоломія. До звернення Президента були додані відповідні звернення ієрархів Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви з проханням про надання томосу про автокефалію православної церкви в Україні.

Читайте також: Автокефалія УПЦ: Тимчук прогнозує нові фейки від проросійських ЗМІ

19 квітня 2018 року парламент України підтримав це звернення Президента, а 22 квітня 2018 року Священний синод Вселенського патріархату видав комюніке, в якому зазначив, що синод прийняв ці звернення української релігійної та світської влади до розгляду.

«Ювілейне відзначення 1030-річчя Хрещення стане своєрідним показником щодо готовності українського суспільства і держави діяти в єдиному напрямку, об'єднуватися навколо спільних ідей та реалізовувати їх. Тому, враховуючи високий рівень суспільних очікувань та уваги, цьогорічна підготовка та проведення мають відзначатися якнайвищим рівнем», - наголосив віце-прем'єр.

Як повідомляв Укрінформ, 24, 27-28 липня у Києві відбудуться заходи з нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-