ЄСПЛ присудив судді Волкову 1,4 мільйона компенсації від України

ЄСПЛ присудив судді Волкову 1,4 мільйона компенсації від України

817
Ukrinform
У справі «Олександр Волков проти України» сторони досягли угоди, відповідно до якої український уряд виплатить позивачу компенсацію у розмірі 1,43 млн грн.

Про це йдеться в ухвалі Європейського суду з прав людини, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогоднішнє рішення стосується питання справедливої сатисфакції (стаття 41 Конвенції) щодо матеріальної шкоди. Беручи до уваги офіційне повідомлення про угоду між сторонами, український уряд зобов'язався виплатити пану Волкову 1 430 213,32 грн (близько 40 657 євро)», - йдеться у постанові суду.

Справа судді Верховного суду Олександра Волкова стосувалася його звільнення у 2010 році.

Волков був суддею Верховного суду України з червня 2003 року. 17 червня 2010 року Верховна Рада на підставі подання Вищої ради юстиції та рекомендацій Комітету з питань судочинства схвалила рішення про звільнення Волкова з посади за порушення присяги.

Волков звернувся до ЄСПЛ.

Читайте також: Євросуд уже отримав 4226 справ щодо Криму й Донбасу

9 січня 2013 року ЄСПЛ ухвалив рішення, яким постановив, що під час звільнення Волкова не було виконано низку вимог міжнародного законодавства. Зокрема, було чотири порушення статті 6 (право на справедливий судовий розгляд) та статті 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Європейської конвенції з прав людини. ЄСПЛ постановив, що Україна має виплатити Волкову 6 тисяч євро моральної шкоди та 12 тисяч євро судових витрат, а також поновити його на посаді.

2 лютого 2015 року голова Верховного суду Ярослав Романюк видав наказ про поновлення на посаді судді ВСУ Олександра Волкова. Таким чином, рішення Європейського суду з прав людини від 9 січня 2013 р. у справі "Олександр Волков проти України" було виконано.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-